Agencja pracy Tymczasowej

Agencja Pracy Tymczasowej Czaplinek Zadzwoń 790666593

Zachodniopomorskie

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest podstawowym celem firm, których kierowcy realizują usługi przewozu międzynarodowego na kraju tego państwa. Zgodnie z ustawą Loi Macron i wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie minimalne dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione zostało w właściwych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Police Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej ceny za wszelką godzinę pracy przychodzi na koszty pracownicze naszych firm transportowych pomagających we Francji, a jeszcze wymaga pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe naszych pracowników.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe odpowiedzialne są do określenia swojego obywatela na terenie Francji, we wszystkich możliwych przypadkach delegowania. Mówi to zarówno kabotażu, jak również przewozu dwustronnego. Człowiek tego rodzaju zobowiązany jest zbyt reprezentowanie przedsiębiorstwa we Francji, a jeszcze dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi same wypełnić dla wszystkiego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym istnieje też prowadzenie ewidencji czasu pracy realizowanej na miejsce Francji. Kierowca ciężarówki powinien trzymać zaświadczenie o delegowaniu w pojeździe, wraz z materiałem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin rzeczy w możliwość zgodny z ważnymi na kraju tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z zdrowym dodatkiem według obowiązującej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i już wynosi 10,03 euro za godzinę. W rozliczeniu należy te uwzględnić godzina pracy tzw. amplitudy, która wyznacza okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Police Zadzwoń 790666593

Wskazane jest ponadto wyznaczenie dni urlopu i nowych wolnych dni, włącznie z wiążącymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy odbywają jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna i prawo unijne

Zgodnie z aktualnymi przepisami, składniki wynagrodzenia i pozostałe dodatki zawarte w państwowym układzie zbiorowym dotyczą również delegowanych pracowników francuskich. Regulacje te nie są zgodne z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w sukcesie przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet gdy sprzeciwiają się temu aparaty unijne. Płaca minimalna wynikająca z planu zbiorowego może wtedy uczyć nie tylko minimalną stawkę godzinową, ale także dodatek stażowy (uzależniony od długości funkcji i uczący do 8 proc.), dodatek z urzędu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z urzędu rzeczy w idealna i niedziele oraz ceny z urzędu podróży służbowych, naliczane za każdy dzień z zakwaterowaniem i dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Police Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alwin Daszkiewicz
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Agencje pracy są bardzo fajne dlatego że pomogają nam znaleść pracę.Każdy z nas powinnien pracować żeby potem mieć pieniądze na nasze potrzeby.Przecież wszystko kosztuje bardzo dużo pieniędzy i dzięki takim agencją potem my mamy kase W takich agencjach zawsze jest miła atmosfera.Dużo ludzi zazwyczaj niechcą pracować ponieważ dostają 500 plus na dzieci.Ja pracuje bardzo dużo codziennie po 8 godzin i jestem zadowolony jak dostaje wypłatę przynajmniej mam pieniądze na chleb i nie tylko fajna strona torturacen.