Astrologia a rzeczywistość

Astrologia a rzeczywistość

Inne

Astrologia w dużym skrócie to oddziaływanie ciał niebieskich na życie człowieka, jego sposób bycia, cechy charakteru oraz sposób postępowania. Jej początki sięgają czasów starożytnych, zapewne nawet dalszych, choć wtedy jeszcze nie potrafiono jej określić. Na początku astrologia i astronomia była,,wrzucona do jednego worka”, jednak z biegiem lat ludzie podzielili te dwie dziedziny.

Astrologia a rzeczywistość

We wpływ gwiazd na człowieka wierzy bardzo wielu ludzi. W zasadzie nic w tym dziwnego. Świat niegdyś był bardzo zamknięty na sprawy, których nie da się logicznie wyjaśnić, astrologia była wręcz tematem tabu. Jednak z czasem im bardziej temat stawał się bardziej dostępny dla szarego człowieka, wiara w tę dziedzinę nauki nasiliła się.

Bardzo często pomaga ona rozwiązać zagadki, które latami nie zostały rozwiązane, chociażby zaginięcia, kradzieże. Coraz częściej nawet policja korzysta z usług wróżbitów, mediów, tarocistów oraz wszystkich tych osób, które mają magiczne zdolności. Jest to wielkim plusem, pomocną dłonią dla wymiaru sprawiedliwości nawet, jeśli sami do końca w to nie wieżą. Nie raz juź odnotowano sprawdzalność takich że wróżb. Astrologia to również przewidywanie przyszłości. To, co do tej pory owiane było tajemnicą nie do odgadnięcia, staje się otwartą księgą. Coraz popularniejsze są programy telewizyjne, umożliwiające zapytanie o rzeczy, które wydawały się nierozwiązane lub dowiedzenie się, co czeka nas w dalszej lub bliższej przyszłości. Jaki wpływ mają na nas gwiazdy? To również nie jest już tajemnicą. Bo przecież, jeśli panująca pogoda czy ciśnienie atmosferyczne może wpłynąć na nasze samopoczucie to i gwiazdy, ich położenie oraz nasza data urodzenia mogą zmienić diametralnie samopoczucie lub określić pewne cechy charakteru. Napisano całą masę książek o znakach zodiaku, horoskopach i ciałach niebieskich.

Na ten przykład, Rak jest osobą rodzinną, wrażliwą i oddaną (te cechy nadaje mu Księżyc), podobnie jak Ryby, gdyż należą do grupy znaków wodnych, dlatego więc łatwiej się ze sobą dogadują. Nie znaczy to, że zodiakalny Rak nić porozumienia znajdzie tylko z Rybą. Po prostu łatwiej im ze sobą żyć na co dzień. To, jak interpretujemy astrologię i jej magiczność zależy tylko od nas. Nie można popadać w paranoję i kierować się tylko tym, co mówią gwiazdy. Dobrze jednak mieć je na uwadze, ponieważ potwierdzeń jej prawdziwości w świecie jest mnóstwo. Pomyśl czasem, drogi czytelniku, czy to, jak się czujesz i jaki jesteś na co dzień nie jest uwarunkowane Twoim znakiem zodiaku? Temat astrologii jest bardzo szeroki i wiąże się z wieloma dziedzinami nauki, dlatego teź warto poświęcić mu troszkę czasu, poznając siebie i swój charakter.

zobacz również holis tarot

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wróżka
wróżka
4 lat temu
Daj ocenę :
     

faktycznie wierzycie w tą cało astrologie?? ja sama już nie wiem skąd na przykład wrózki znają naszą przyszłość .tylko bóg to wie, Więc skąd one mogą to wszystko wiedzieć . to tylko wyłudzenie naszej gotówki;)