Baterie trójdrożne - sprawdzone rozwiązanie dla Twojego domu!

Baterie trójdrożne – sprawdzone rozwiązanie dla Twojego domu!

Warto przeczytać

Filtrowanie wody w gospodarstwach domowych staje się powoli standardem. Zabieg ten pozwala na pozbycie się przykrego zapachu oraz smaku chloru. Ponadto, filtry skutecznie usuwają z wody zanieczyszczenia mechaniczne w postaci rdzy czy drobinek piasku, pochodzących z przestarzałych instalacji. Odpowiedzią na współczesne potrzeby są baterie trójdrożne, które w zależności od potrzeb, umożliwiają nam dostęp do wody filtrowanej, ciepłej, a także zimnej wodociągowej. Jakie są zalety rozwiązania?

 

 

Czym są baterie trójdrożne?

Baterie trójdrożne zapewniają dostęp nie tylko do wody zimnej oraz gorącej, ale również do wody filtrowanej. Pomimo tego, że z pozoru przypominają zwykłe baterie z dwoma dźwigniami, mają one inne zastosowanie. Jedna z nich pozwala na pobór wody kranowej, druga z kolei filtrowanej. Innowacyjne rozwiązania umożliwiają picie wody prosto z kranu, nie martwiąc się o swoje zdrowie. Jest to również ukłon w stronę ekologii.

 

Największą zaletą rozwiązania jest to, że z filtra korzystamy jedynie wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Będzie więc on starczał na dłużej, co przełoży się na jego rzadszą wymianę oraz oszczędności w naszym portfelu.

 

Baterie trójdrożne sprawdzą się zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w sektorach publicznych. Do ich zalet zaliczamy łatwy montaż, dzięki któremu możliwe jest zamontowanie ich w dowolnym rodzaju zlewozmywaka. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów baterii – z wylewkami obrotowymi, stałymi czy też wyciąganymi.

 

Woda filtrowana czy butelkowana?

Aktualna sytuacja prawna powoduje, że producenci wody butelkowej nie muszą być z nami do końca szczerzy. Żadne przepisy nie zobowiązują ich do tego, aby jednoznacznie nazywali swoje produkty. Opisy takie jak „naturalna woda mineralna” mogą wprowadzać konsumentów w błąd. Za wodę mineralną uznaje się bowiem tą, która w 1 litrze zawiera co najmniej 1000 mg substancji mineralnych. Takich wód jest jednak niewiele.

 

Kolejny aspekt to ekologia. W Polsce nadal nie powstał powszechny system zbiórki oraz ponownego użycia butelek plastikowych. Szacuje się, że blisko 80% z nich kończy w lasach, w piecach lub na wysypiskach śmieci. Co więcej, cena wody butelkowej nadal rośnie. Przy czteroosobowej rodzinie, z uwzględnieniem dziennego zapotrzebowania na wodę, koszt takiej wody to aż kilkaset złotych miesięcznie. Właśnie dlatego przewagę mają baterie trójdrożne oraz dzbanki. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów dzbanków. Są to mniejsze i większe propozycje z filtrem węglowym oraz dodatkowymi udogodnieniami. Wiele z nich posiada wskaźnik manualny bądź też podświetlany sensor LED, który przypomina o wymianie filtra.

 

Jakie są zalety baterii trójdrożnych?

Przefiltrowana woda to przede wszystkim brak smaku oraz zapachu, co pozytywnie wpływa na smak przygotowywanych potraw czy też napojów. Filtry generują też spore oszczędności. Pomimo tego, że zakup baterii trójdrożnych wiąże się z większym wydatkiem na początek, w późniejszym czasie generuje niemały zysk. Innowacyjne technologie zastosowane w filtrach pozwalają na ich rzadką wymianę. Najlepsze z nich należy wymieniać jedynie raz w roku.

 

Nie należy zapominać tu też o wygodzie i komforcie. Decydując się na takie rozwiązanie, raz na zawsze możemy zapomnieć o dźwiganiu ciężkich zgrzewek wody ze sklepu. Najlepiej zdecydować się na markowe produkty wysokiej jakości, na przykład polskie baterie: dafi.pl/system-filtrujacy.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments