ciacho

Ciacho Chociwel

Zachodniopomorskie

Ciacho to doskonała i jedna z kilkorgu komedii, które stworzył Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w napad na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z dopłatą nieporadni, ale bardzo odważni bracia. Reżyser dany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w ostatnim obrazie nieco odchodzi od typowego charakteru swojej pracy.

Ciacho Płoty

Nie wydaje on jednak głównego tematu zainteresowania – wciąż trwamy w zespołach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka jest niezmiernie interesującą policjantką starającą się o awans. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco łączą jej cele. Znacznie mocno dowiadujemy się kto za tym pełnym stoi i wrabia piękną policjantkę. Pozostaje pytanie: jaki element była taż kobieta oraz jak bardzo potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Płoty

Gra z względem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do wszystkiej radości. Poza wieloma zabawnymi rzeczami oraz dowcipnymi dialogami można dostrzec i ważne przesłanie idące z filmu. Komedia pokazuje, że wszystek, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może zostać prawdziwym bohaterem, a także każdy bez wyjątku zarabia na pewną miłość. Przesłanie wtedy jest przedstawione w atrakcyjny, humorystyczny, a czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie są wyjątkowo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co wszystek z nich na długo zapada w pamięć, a i ich karykaturalność w niezawodny sposób także dużo podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film od indywidualnego początku zaciekawia i kupuje, że widz w napięciu czeka na dalszy rozwój wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera dobrze się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i nieoczekiwanym, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Zdrowa i jedyna obsada toż w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na dowolnym plakacie obrazu tego reżysera można stwierdzić znane osoby. Główna bohaterka – Basia jest odbierana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Stanowi więc dobra rola aktorki, ponieważ całkowicie zrywa z wizerunkiem eleganckiej i złożonej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można stwierdzić aktorkę w znacznie oryginalnych okolicznościach. Z przodu na chwilę zajmuje się ona w pozycję prostytutki, później daje się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można stwierdzić i dość „niegrzeczną” scenę, w jakiej główna bohaterka eksponuje swoje piersi. Mimo dość wysokiego wizerunku policjantki, z powodzeniem można powiedzieć, iż nie wydaje ona lubej widzów. Nie tylko odtwórczyni głównej roli zarabia na znaczenie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to jeszcze bardzo barwne postacie, które zarabiają na równie wielką uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z dużymi upodobaniami seksualnymi, jak powszechnie świetnie odnalazł się w komediowej roli. Marcin Bosak, w sztuki Krzysia, znacznie dobro poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na szczególnie duże powodzenie zasługuje Paweł Małaszyński, od którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała również dużego zaangażowania. Samo jest prawdziwe: każda z budowie na długo zapada w pamięć, a przecież między innymi o to oczywiście w filmach chodzi.

Ciacho Płoty

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede wszystkim przyjemna do oglądania komedia, która nie wymaga od widza analizy i wysokiego zainteresowania. Opowiada barwną historię w zrozumiały dla klientów sposób, przy czym nie raz przygody z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Stanowi więc film, który warto sprawdzić choćby dla dobrej obsady aktorskiej oraz kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny usunięte z historią „Ciacho” Patryka Vegi to rzeczywiście świetny możliwość na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera znanego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można pozwolić za udany.

Ciacho Płoty

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments