Działanie wód siarkowych

Działanie wód siarkowych

Aktulności

Kąpiele w wodach siarkowych były popularne już w czasach starożytnych. Ich cudowne właściwości zostały odkryte przez starożytne cywilizację i po dziś dzień cieszą się one dużą popularnością. Nie ma się czemu dziwić, gdyż ich szerokie zastosowanie ma wspaniały wpływ na nasze zdrowie.

Wody siarkowe – cudowne właściwości

Wody siarkowe są w stanie pomóc w wielu różnorakich dolegliwościach. Poczynając od chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa po choroby reumatyczne a na chorobach skórnych kończąc. By jednak w pełni skorzystać z ich leczniczych mocy będziemy musieli zdecydować się na kilka kąpieli.

Po każdej kąpieli pacjent powinien kilka minut poleżeć, tak by minęło zaczerwienienie skóry, które w tego typu wypadkach jest normalną reakcją skóry na kontakt z wodą siarkową. Po wykonaniu kąpieli nie należy brać prysznica, ponieważ należy pozwolić mikroelementom znajdującym się w wodzie by zostały wchłonięte przez naszą skórę.

Wskazania

Kąpiele w wodzie siarkowej łagodzą przeróżne schorzenia i dolegliwości. W wielu przypadkach działają one przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Jest ze względu na to szczególnie polecana dla osób cierpiących na zwyrodnienia kręgosłupa, rwę kulszową czy dyskopatię. Dodatkowo woda siarkowo pozytywnie wpływa na regenerację tkanek łącznych, jest zatem polecana w wypadku chorób takich jak łuszczycowe zapalenie stawów, czy reumatoidalne zapalenie stawów.

Przede wszystkim jednak wody siarkowe są znane ze swoich właściwości lecznicze w przypadków chorób skórnych. Pozytywny wpływ wody chory może odczuć już chwilę po zanurzeniu się w wodzie. Pierwsze co rzuci się w oczy to fakt jak szybko naskórek stanie się delikatny i miękki, a rogowacenia na skórze wygładzą się.

Woda siarkowa ma również działanie bakteriobójcze za jej pomocą leczone są różne choroby skóry takie jak wykwity trądzikowe, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry.

Tak jak wszystkie zabiegi z wykorzystaniem wody, i w tym wypadku będziemy mogli liczyć na odprężenie i rozluźnienie. Kąpiel wpłynie pozytywnie nie tylko na nasz nastrój, ale także podniesie naszą odporność czy zmniejszy uczucie zmęczenia.

Kąpiele nie dla każdego

Korzystanie z wód siarkowych nie jest niestety dostępne dla każdego. Czynnikami, które wykluczają bezpieczne korzystanie z dobrodziejstw wody są przebyte zawały, choroby sercowe czy nowotwory. Co ciekawe, z kąpieli nie powinno się korzystać w momencie przechodzenia nawet drobnej infekcji.

Chcąc skorzystać z kąpieli w wodach siarkowych, dobrze jest najpierw skonsultować to z naszym rodzinnym lekarzem. Dość często zdarza się iż korzystając z zabiegów leczniczych możemy wyrządzić sobie krzywdę, lub doświadczyć nieporządanych skutków.

W Polsce znajduje się kilka uzdrowiska oferujących kąpiele w wodach siarkowych. Dość duża ilość tego typu obiektów znajduje się na Dolnym Śląsku.

Wybierając uzdrowisko, postarajmy się najpierw zasięgnąć opinii naszych znajomych, czy poszukajmy interesujących nas informacji w internecie. Unikniemy dzięki temu rozczarowań, a nasz organizm odwdzięczy się nam witalnością na wiele kolejnych lat.

Autor artykułu
Artykuł przygotowany przez ekskluzywny hotel bristolbusko.pl ze SPA położony w Górach Świętokrzyskich w miejscowości Busko Zdrój

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments