O domie pasywnym z KDE Construction

Firma Budowlana Imielin

Poradnik Klienta

I choć ciągle chodzimy do zachodnich standardów – w technologii dalej uważają się rozwiązania dopiero w Polsce wdrażane, a te na zachodzie od około 20 lat. To domy pasywne właśnie. Stworzone z badają o miejscu i mniejszych opłatach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich przeszłości i wartościach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel dynamicznie podejmującej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Cieszyn

 

Panie Krystianie – skąd pomysł na prawo KDE?

Z analiz potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne ruchy w budownictwie, bardzo duże zresztą – które zależą do sieci z badają o taniej obsłudze i naturalnych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy rodów z Niemiec zauważyłem, że idea bycia domów pasywnych w Polsce jest realna i potrzebna. Tak powstało KDE, które jako jedyne z ważnych firm w rejonie realizuje budowę budynków pasywnych i – z wszelką odpowiedzialnością mogę stwierdzić – przypominamy więc tak.

Zobacz również Palarnia kawy opinie

Firma Budowlana Cieszyn

Na czym liczy magia domu pasywnego? Jaka istnieje jego właściwość?

Wyraża się, iż w sektorze takiego lokalu nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło wychodzące ze centrów odnawialnych – na dowód z gruntu, światła słonecznego, ciepła wytwarzanego przez ludzi (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia dostarczana istnieje na zachowanie ciepła w miejscach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście miejsce ma jeszcze usytuowanie budynku oraz jego wentylacja. Właściwie każdy element realizacji domu pasywnego musi być przemyślany od frontu do kraju. To inwestycja, jaka liczy się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – lub istnieje ostatnie możliwe do uzyskania w lokalnych warunkach klimatycznych?

Rzeczą jest prawidłowo wykonany cel i szeroka klasę wykonania budowy. Realizujemy projekty, w jakich dom do ogrzewania potrzebuje mniej niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Zatem jest ciepło produkowane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w zdecydowanej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez potrzeby dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Właśnie nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio brak w Polsce, jednak jednak warto się na taką ewentualność przygotować.

Firma Budowlana Cieszyn

Co więc?

Jesteśmy w okresie zaimplementować wszystkie swoje rodzaje ogrzania w budynku pasywnym. W nieodpowiednich warunkach atmosferycznych taki dom również trzeba dogrzewać, jednak w las niższym stopniu niż w sukcesu tradycyjnego budownictwa.
Im gorsze warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych prezentują się większe. Według własnych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie swoich zakładu w drogi do starych systemów.

Który istnieje niewielcy koszt budowy budynku pasywnego?

To krótkie dopłaty mając pod uwagę oszczędności w przyszłości. Teraz to ok. 6% do 12% wzrostu kosztów w nawiązaniu do starej metody budownictwa. Co ważne – te różnice zaczynają zacierać.
Są atrakcyjne dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Otoczenia i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne dotacje w wysokości 50 tys.zł dla osób budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć budowę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym rozwiązaniu różnice między kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej udają się

Jest więcej jedna rzecz – wspomina szef KDE Construction – firma prowadząca dom pasywny musi świadczyć budowy na najszerszym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując naszych Klientów spory odłam z nich zachodzi do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa budynków pasywnych to trudny proces – każdy jego etap musi być dokonany jak daleko, aby zgrać całość. Wtedy jesteśmy komfort i oszczędności.

Firma Budowlana Cieszyn

Zapraszamy do zapoznania się z propozycją KDE Construction na kartce , aby dowiedzieć się dużo o domach pasywnych i realizacjach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments