Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Nowe Warpno

Zachodniopomorskie

Współczesna stomatologia kupi na zdobycie oryginalnych efektów nawet przy dużych brakach zębowych.

Implanty zębowe Stargard

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Gdy zachodzi konieczność usunięcia całego zęba wraz z jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Już do dyspozycji jesteśmy trzy podstawowe propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Stargard
mosty protetyczne Stargard
ruchome protezy zębowe Stargard

Wszystka z tych dróg posiada własne walory i minusy, dlatego warto nauczyć się z nimi przy przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Braki w łuku zębowym? Warto uzupełnić je jak łatwo!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Prawdopodobnie żyć obecne ponad kwestia chorób dziąseł, na dowód paradontozy. Także usunięcie zęba pewno żyć rezultatem jego zniszczenia mechanicznego, na dowód pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się braki w łuku zębowym, warto uzupełnić je jak już. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba jest wspaniały nacisk na zgryz, dlatego że wykonywać nie wyłącznie do problemów z żuciem, ale jednocześnie do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może dojść także do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

A wtedy, gdy pojawia się luka w łuku zębowym, o jego czemuś warto pomyśleć jak łatwo – czy w takim wypadku lepiej wybrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe traktowane są za najskuteczniejszą formę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega to na czemuś braku przez wszczepienie implantu w tło dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu osadza się następnie koronę, która doskonale imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty stomatologiczne są uzupełnieniami trwałymi, jakie mogą pomóc nawet na ponad 20 lat. Zezwalają na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak jedno jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim zapomnieć.

Jeden implant stomatologiczny może pomóc do uzupełnienia jednego czy kilku braków. Takie rozwiązanie stosuje się zarówno w sukcesie bezzębia – wtedy wszczepia się kilka implantów, na których przenosi się na określone specjalną protezę.

Głównym minusem implantów stanowi ich ogromna wartość. Jeden wszczep wraz z koroną to kurs od około 3500 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to też tani środek na uzupełnieni brakujących zębów. Wynoszą one możliwość dla ruchomych protez zębowych, ponieważ montowane są w jamie ustnej na określone. Mosty mogą pomóc do odbudowy jednego braku lub kilku braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego wydobywa się specjalne uzupełnienie, najczęściej zbudowane z porcelany, które mocowane istnieje na lokalnych dla braku zębach – w rezultacie tworzy konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak wymaga istnieć objęty zębami posiadającymi korzenie – toż tak zwane zęby filarowe. Zęby też są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy wskazane istnieje też sprawienie ich działania kanałowego. To brak tej technologii, ponieważ często konieczne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po zakończeniu mostu protetycznego stanowi dużo znany – stanowi on niemalże nie do odróżnienia od pozostałych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów plus istnieje cała – mogą one przynosić nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej od około 1000 złotych do ponad 2000 złotych za jakąś sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia myśl to protezy ruchome, na dowód przygotowane z akrylu. To popularni twórz na coś braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może powodować dyskomfort w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a także trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z zastosowaniem specjalnych preparatów Oraz nie gwarantuje ona właśnie ogromnej moce jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane rodzaje protez ruchomych są finansowane przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Stargard

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments