Informacje dotyczące gwarancji produktów marki BOSCH

Informacje dotyczące gwarancji produktów marki BOSCH

AGD RTV Warto przeczytać

Firmę Bosch założył Robert Bosch, którego motto brzmiało: „Lepiej stracić pieniądze niż zaufanie”. Dlatego też, idąc w myśl tego powiedzenia, powyższa firma wielką uwagę zwraca przede wszystkim na oczekiwania i zadowolenie klientów. Rozwijają swoje technologie, można nazwać ich wręcz pionierami w tworzeniu tychże technologii, ale to nie wszystko. W dzisiejszych czasach ogromną uwagę zwraca się na ochronę środowiska. Marka BOSCH wydaje około 50 milionów EURO rocznie na odciążanie środowiska naturalnego.

Informacje dotyczące gwarancji produktów marki BOSCH

Przejdźmy do tematu gwarancji. Trzeba zacząć od tego, że przed wezwaniem technika do, poważnej według konsumenta awarii, należy zapoznać się z poradami (zawartymi na stronie Internetowej marki BOSCH), co może być przyczyną awarii, gdyż często jest tak, że konsument myli poważną awarię z np. nieprawidłowym podłączeniem sprzętu. Firma daje zazwyczaj 2 lata gwarancji na swoje produkty. Można tez przedłużyć gwarancję do 3 lat, rejestrując zakupiony produkt w ciągu pięciu dni od daty zakupu na oficjalnej stronie Internetowej Bosch (promocja dotyczy elektronarzędzi).

W książeczce gwarancyjnej, otrzymanej podczas zakupu, znajdują się wszystkie informacje: nazwa produktu, numer katalogowy i seryjny, datę sprzedaży oraz nazwę i numer sprzedawcy. Jak w większości przypadków tak i teraz, gwarancja nie będzie uznana, jeśli produkt używany jest niezgodnie z przeznaczeniem. Na produkcie musi być również zamieszczona fabrycznie tabliczka z numerem seryjnym produktu-widoczna i nie uszkodzona.

W przeciwnym wypadku trzeba nastawić się na koszta z własnej kieszeni. Chcąc oddać produkt do naprawy na gwarancję, należy mieć ze sobą ową książeczkę, opisać, co się z produktem stało, od jakiego momentu uznany jest za zepsuty. W przypadku elektronarzędzi, na przykład, należy wypełnić formularz zlecenia naprawy, zaznaczyć w nim, że produkt jest wysyłany na gwarancję oraz wysłać kopię dowodu zakupu i karty gwarancyjnej. Jeśli chodzi o sprzęt AGD, należy skontaktować się z serwisem-telefonicznie lub przez Internet zamawiając pomoc techniczną. Ważne jest, aby nie próbować samemu naprawiać zepsutego sprzętu, gdyż nie zostanie on uznany na gwarancji. W tym momencie sprzęt uznany jest za naruszony.

Firma oczywiście przyjmuje też zepsuty towar po zakończeniu okresu gwarancji jednak już za opłatą. Większość punktów serwisowych czynne jest w dniach roboczych (od poniedziałku do piątku) w godzinach porannych i popołudniowych, choć są i takie punkty, które telefonicznie działają 7 dni w tygodniu. Wszystko po to, aby klienci byli zadowoleni i szybko mogli naprawić popsuty sprzęt. Jeśli sprzęt marki Bosch używany jest w sposób właściwy i zgodny z instrukcją, zawartą wraz z kupnem owego sprzętu, możemy spokojnie oddać go do naprawy na gwarancji, nie martwiąc się przy tym, czy gwarancja zostanie uznana.

Lombard Koszalin

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
monaliza;p
monaliza;p
4 lat temu
Daj ocenę :
     

bosch zawsze miał dobre sprzęty wszystkiego 😉 na szczęście zaden sprzęt mi sie jeszcze nie zepsuł od nich. ale jak tak to na pewno dzięki twojemu artykułowi będe wszysko wiedziec;)