kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Jakie warunki trzeba spełniać, ażeby przyznano nam kredyt hipoteczny?

Poradnik Klienta

Dużo osób marzy o zdobyciu kredytu, który pozwoli na zakup własnego domu, mieszkania i zdobycie wreszcie niezależności od rodziców.

Jakie dokładnie warunki trzeba spełniać, aby przyznano nam kredyt hipoteczny?

 

Szczególnie młode osoby dążą do posiadania własnego kąta, natomiast aby zdobyć kredyt hipoteczny, należy spełniać ogrom najważniejszych warunków, które wyznacza nam bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Kredyt hipoteczny może uzyskać osoba pełnoletnia – musi mieć ukończony 18 rok życia, a dużo banków proponuje osobom ,które nie skończyły jeszcze 35 roku życia korzystniejsza warunki dostania hipoteki, m. in. bardzo atrakcyjne oprocentowanie.

Wiele zależy również od okresu na jaki chcemy wziąć kredyt, banki zastrzegają sobie aby ostatnia rata przypadała maksymalnie pomiędzy 75 a 80 r. ż. Ważna jest także historia kredytowa – kredyt hipoteczny nie zostanie udzielony osobie ,która posiada bardzo złą historię kredytową i jakiekolwiek zaległości ze uregulowaniem rat, nawet jeżeli wcześniejsze zobowiązania opiewały na małe kwoty. O tym trzeba z pewnością pamiętać!

Wysokość hipoteki i decyzja o jego przyznaniu zależna jest od wysokości zarobków kredytobiorców. Przy bardzo niskich zarobkach bank może nam odmówić przyznania kredytu, bo potencjalny kredytobiorca może mieć kłopot ze spłatą rat. Banki biorą pod uwagę także ilość osób w rodzinie, które są na utrzymaniu kredytobiorcy, a także wysokość zaciągniętych w chwili obecnej kredytów. Takie wskaźniki finansowe są fundamentem jeżeli rozchodzi się o określanie zdolności kredytowej.

Wspomnę jeszcze, że dużą szansę na kredyt hipoteczny ma osoba zatrudniona na zasadzie umowy o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. W przypadku innego źródła dochodów niestety banki życzyć sobie mogą spełnienia poprzez klienta dodatkowych warunków podczas ubiegania się o kredyt lub mogą się one zdecydować na przyznanie konsumentowi niższej sumy.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zenon Karpiński
Zenon Karpiński
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Witam ja uważam że każdy powinnien mieć przyznany kredyt hipoteczny.W wielu bankach jednak nie wszyscy polacy dostaną dlatego że nie spełniają warunków a żeby taki kredy hipoteczny dostać.Nie stety w polsce są takie przepisy jakie są i musimy się dostosować.Uważam że tak nie powinno być.

Tosia
Tosia
4 lat temu
Daj ocenę :
     

My na wiosnę będziemy z mężem starać się o kredyt hipoteczny i zastanawiamy się czy go nam przyznają. Ale sporo dowiedziałam się w tym artykule i teraz wiem więcej o tym jakie warunki jednak musimy spełniać żeby nam przyznano kredyt.