lekarz, doktor, ginekolog, ciąża, zdrowie

Kiedy lekarza ginekolog może stwierdzić ciąże?

Zdowie i uroda Zdrowa żywność Zdrowie Zdrowie i medycyna zdrowie i uroda

Potwierdzenie ciąży u pań jest często rezultatem przypuszczeń i podejrzeń przyszłej mamy o swoim błogosławionym stanie. Samo zatrzymanie okresu nie jest jednakże jedynym sygnałem, który wskazuje na ciąże. Lekarze ginekolodzy wykonują także badania ,które umożliwiają potwierdzenie ciąży.


Kiedy ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Przyszła mama chce dowiedzieć się o zajściu w ciąże tak szybko jak się tylko da. Natomiast takim pierwszym sygnałem poczęcia jest przeważnie brak miesiączki. O ciąży można dowiedzieć się nie wcześniej niż miesiąc po zapłodnieniu. I dopiero zalecane jest wykonywanie testów ciążowych. W przeciwnym razie nie będą one pokazywać prawdziwego wyniku.

Jeżeli jednakże pragniemy dowiedzieć się o poczęciu wcześniej, możemy wybrać się na wizytę do ginekologa. Lekarza może zlecić badanie krwi ,które wykaże ilość hCG. Hormon ten jest wydzielany w organizmie już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Zbyt niska wartość hCG oznacza, że komórka jajowa nie zagnieździła się albo wystąpiło wczesne poronienie. Natomiast w przypadku jego za wysokiej wartości możemy mieć do czynienia z zaśniadową ciążą – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki jajowej.

Zanim lekarz otrzyma wyniki naszych badań przeprowadzi również badanie palpacyjne. Objawami zapłodnienia może być rozpulchnienie pochwy a oprócz tego zasinienie oraz rozpulchnienie szyjki macicy. Może wykonać również badanie USG dopochwowo. Za jego pomocą można stwierdzić ciąże od 4 tygodnia. Pierwsze badanie USG będzie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to zostanie wyznaczony termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesław Krawczyk
Wiesław Krawczyk
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Lekarz ginekolog może w każdej chwili stwierdzić czy dziewczyna jest w ciąży.Ginekolog ma też za zadanie prowadzić ciąże dziewczyny.Super artykuł warto sobie przeczytać szczególnośći młode młode matki które mają zamiar mieć dzieci.

Oliwka
Oliwka
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Ginekolog najpierw zleci szereg badań i USG by sprawdzić czy faktycznie kobieta jest w ciaży. Ja na początku myślałam że nie jestem, że mam jakieś zaburzenia, o ciaży dowiedziałam się jak byłam w 9 tygodniu. Jakie to było dla mnie zaskoczenie.

Karolina z Kielc
Karolina z Kielc
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Ginekolog stwierdzi ciążę kiedy ta będzie już widoczna na usg, dlatego lekarze nie zalecają przychodzenia na wizytę od razu po uzyskaniu pozytywnego testu ciążowego. Fajne jest też to badanie z krwi beta HCG, w pełni wiarygodne i potwierdzi ciążę nawet przed wizytą u lekarza.

Stefan Hula
Stefan Hula
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Lekarze ginekolodzy bardzo szybko są wstanie określić ciąże.Warto pamiętać że ginekolodzy są w polsce trochę nie doceniani.Bardzo dużo dziewczyn jestvw ciąży między innymi młode nastolatki lat około 15 i im zawsze pomaga ginekolog sporo osób narzeka niestety.takie badania u ginekologa nie są drogie swietny artykuł.