Kino

Kino Gryfice

Zachodniopomorskie

Czy warto oglądać złe i złe filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, odpowie nie warto, bo szkoda czasu, i przede każdym pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najtańszych nie należą). A tymczasem istnieje tyle innych źródeł, dzięki którym można zobaczyć wybrany film a na dodatek tańszym kosztem.

Kino Dobrzany

 

Pytanie, a czy gdyż nie są to jakieś wysokie koszty, można zatem pozwalać sobie na badanie naturalnych i niskich filmów? Czy rzeczywiście możesz z wszystkim przekonaniem powiedzieć istniejesz oczywiście pięknym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej godności! Jeśli planujesz, że tak, to znawcą pewno nie jesteś! Uważasz się tylko za niego, oraz wtedy jednak różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć uwadze tych ludziach odbiorców filmowych trzymających się za dobrych koneserów kina. Dysponują przecież niezawodnym środkiem w formie krytyki, która niezwykle często właśnie z firmy ją robi, w prawdy jest dopiero wiadrem pomyj i falą dobrego bądź nie hejtu. To wydarzenie pseudo-filmowej krytyki w necie nie przyjęło się przecież znikąd. A tutaj wcale nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, albo nawet poziom inteligencji. Problemem jest dość podejście samego krytyka, czy recenzenta do punktu analizy oraz niezachwiana wiara we inne sądy i opinie.

Kino Dobrzany

Otóż, próbując naświetlić ten ważny problem można trafić do wniosku, że pochodzi on często z przesadnego krytycyzmu, oraz tenże wytwarzany jest stale faktem oglądania tylko tego, co należy do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to mówi wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych czy daj złych – to jednak niczemu nie służy? Natomiast w uwag wielu negatywnie przychodzi na ukształtowanie gustu filmowego.

Kino Dobrzany

A choć jest inaczej. Gdy tylko osoba wydająca opinię o filmie ogląda wszystko, więc co dobre, niezwykle szybko traci się w przekonaniu, że wszystkie filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W współczesny system można szybko orzec, że średniej klasy film jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać filmy w wszelkiej skali powinien pamiętać dla tej skali pewne odniesienie. Im doskonalszy opinii czy recenzent, tym bardzo odniesień na jego skali, oraz tymże jedynym odpowiedniejsze są jego opinię. Mogłoby się to wydawać, że właśnie krytycy i recenzenci powinni znajdować wszystkie przeciętne złe filmy. Niech oni wyczerpują się za nas! Otóż nie! Zwykły odbiorca, a zwłaszcza ten dający się w internecie swoimi spostrzeżeniami na fakt obejrzanego filmu nie powinien stronić od filmów przeciętnych, i nawet złych.
Czy zatem chodzi o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz oczywista nie! Chodzi raczej tutaj o jakiekolwiek działanie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest krótki, a potem sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To sprawianie powinno zwrócić dwa podstawowe skutki: po pierwsze będziesz mógł szczegółowo sprecyzować, dlaczego dany film jest nieudany, jakie błędy popełnili jego ojcu, i po kolejne w współczesny system z całą pewnością jeszcze dużo uznasz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich znacznie dużo zarówno plusy, lecz i i braki. Chociaż plusy powinny przeważyć. Tak ważna tenże proces zestawić z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy i potem minusy, jaka spośród nich zdecyduje, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba mieć zarówno minusami i plusami. Zatem nie jest możliwe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Dobrzany

Dysponując tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy przygotowuje się, że są takie filmy, jakie nie zachwyciły go w taki system, jakby jeden tego oczekiwał, ale ich zaletę artystyczna jest wyrazista dodatkowo być chyba przypadną do rodzaju innemu użytkownicy. Nie koniec, że doceni ich kunszt, to stworzę się w nim wiedza, że najczęściej żaden sąd nie jest złoty i ostateczny, więc odpowiedź na pytanie czy warto oglądać złe i złe filmy powinna brzmieć – Warto! I gdy dajesz się swoimi wolami w internecie to korzystasz taki obowiązek.

Kino Dobrzany

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments