miodowe lata

Koszulki Miodowe lata Czaplinek

Zachodniopomorskie

“Miodowe lata” to kultowy serial, który od dekad gości na ekranach telewizorów w wielu polskich mieszkaniach. Nieustannie cieszy się dużą popularnością, nawet wśród młodszych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Serial został wyprodukowany na licencji amerykańskiego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż ciężko uwierzyć, że cały serial jest przedstawieniem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Dobra

 

Został on wyprodukowany na żywo, przy publice w teatrze Żydowskim w Warszawie. Nadawanie programu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Pokazano go w 131 odcinkach, podzielonych na 9 serii. W 2004 roku podjęto się kontynuacji serialu, która została wyemitowana w 17 odcinkach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki programu często emitowane są na różnych programach telewizyjnych. Można je również prosto odszukać w internecie wpisując hasło miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej witrynie.

Koszulki Miodowe lata Dobra

program opowiada o perypetiach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi bohaterami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), motorniczy tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanalizacji miejskiej. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy stale szukają sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie olbrzymiej pieniędzy. Działania podejmowane przez nich w tym celu, zawsze kończą się fiaskiem i wplątują ich w kłopoty. Przyjaciele są nierozgarnięci i łatwowierni, stale popadają w konflikty między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha prawie zawsze udaje im się z nich wywinąć bez szwanku, wiedzą również, że ich przyjaźń jest wieczna i nie potrafią bez siebie funkcjonować.

Koszulki Miodowe lata Dobra

Karol Krawczyk to osoba nieco nieugięta, nierzadko chodzi zdenerwowany, więc nietrudno wytrącić go z równowagi, co nierzadko powoduje przyjaciel Norek. Jest niesamowicie sprytny, bez przerwy obmyśla nowatorskie pomysły, dzięki którym w końcu uda mu się zarobić. Do swoich racji zawsze udaje mu się przekonać Norka, który zawsze ulega dominującemu charakterowi przyjaciela. Niefortunnie pomysły te zawsze kończą się niepowodzeniem. Jako motorniczy, Krawczyk marzy o kierowaniu nowego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od dekad prowadzi tramwaj przestarzały. Praca stanowi główny element jego życia, nawet kiedy śpi, nierzadko śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu kawałów jest jego nadwaga. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana mamusia Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego usposobienia, Krawczyk w głębi serca jest dobrą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Tadeusza. Pomimo wielu konfliktów bohaterowie zawsze się dochodzą do porozumienia.

Koszulki Miodowe lata Dobra

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanałach. Ze względu na swoje opanowane i sympatyczne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w realizacji nie do końca przemyślanych i odrealnionych pomysłów. Jego postać jest opozycją dla osoby Karola. Tadeusz jest opanowany i chudy. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że zawsze zagląda do lodówki Krawczyków, często je z nimi posiłki.

Równie interesującymi postaciami, których charakter i podejście do życia mocno kontrastuje z usposobieniem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety stale krytykują nielogiczne pomysły swoich mężów, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne problemy.
Danuta jest kobietą o bardzo silnym charakterze, jest uparta i często agresywna w stosunku do swojego małżonka Tadeusza.
Alina jest jej przeciwieństwem, jest kobietą spokojną, znosi wszystkie absurdalne pomysły Karola, jednak często stara się go zatrzymać przed wplątaniem się w kolejne tarapaty. Pomimo swojego opanowanego usposobienia, potrafi jedną ripostą odebrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej służy, często narzeka na to, że małżonek nie pozwala jej podjąć kariery zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Dobra

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi tekstami i motywami z serii to dobry pomysł na upominek dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest mnóstwo ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Teksty, które się na nich znajdują to między innymi kultowe teksty Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy klasyczna cytat Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (bez koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Dobra

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł Stępień
Paweł Stępień
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Swietny serial który ja zawsze oglądam odkąd pamiętam.W serialu jest dużo ciekawych i smiesznych scen ostatnio miodowe lata są nadawane na kanale ty6 zawsze od godziny 18:15.Ja bardzo lubie aktora pana Wiktora Obłozę który gra pana Kurskiego sąsiada Krawczyków i Norków.jego fajne teksty na przykład w morde jeża.Bardzo fajny odcinek był romeo z wronek kiedy to.Krawczyk próbował swatać swojego sąsiada.Kurskiego ze swoją teśćiową według mnie najlepszy serwial w polsce.Zachęcam żeby od poniedziałku do piątku o godzinie 18:15 włanczać ty6 można się posmiać są smieszczne sceny fajni aktorzy zapraszam do ogladania miodowych lat.