Kurier - Jak postąpić z firmą, która nieterminowo dostarcza przesyłki?

Kurier – Jak postąpić z firmą, która nieterminowo dostarcza przesyłki?

Poradnik Klienta Prawo

Kurier – lenistwo czy olewanie klienta? Szykuje się w rodzinie jakaś większa impreza. Jeździsz godzinami po sklepach i nic Ci się nie podoba. Nie ma Twojego rozmiaru, ulubionego bądź potrzebnego na tę okazję koloru, fasonu lub rodzaju stroju. I co wtedy robisz? Wpisujesz w przeglądarkę interesujący Cię rodzaj odzieży i szukasz stroju np. Na allegro. Wybór?

Kurier – Jak postąpić z firmą, która nieterminowo dostarcza przesyłki?

Przeogromny. Ciężko Ci się zdecydować na jeden konkretny, ponieważ podoba Ci się wszystko albo prawie wszystko. Zasięgasz opinii bliskich, znajomych i w końcu podejmujesz decyzję o zakupie towaru. Płacisz za niego oraz wybierasz rodzaj dostawy.

Zależy Ci na czasie i jakości dostawy, więc wybierasz kuriera. Wierzysz, że to najlepsze, najprostsze i najszybsze rozwiązanie. Sprzedawca kontaktuje się z Tobą, że właśnie przekazał przesyłkę do wysyłki i podaje Ci jej numer, abyś mógł śledzić jej transport. Wchodzisz na tą stronę i dowiadujesz się, że paczka ma być dostarczona na drugi dzień. Cieszysz się i organizujesz czas wolny, aby móc ją odebrać.

Drugiego dnia dostajesz smsa z potwierdzeniem, że właśnie dziś dostarczą Twoją paczkę. Jako, że wczoraj zorganizowałeś sobie czas na jej odbiór w podanych godzinach siedzisz w domu i czekasz na kuriera. Czekasz, czekasz i jeszcze długo potem czekasz. Nie masz numeru kuriera i jesteś uwiązany, bo nie możesz opuścić domu, gdyż nie wiesz, o której on się zjawi. Mija dzień i kuriera nie ma. Jesteś zły, że Cię oszukali, piszesz im wiadomość, ale oni ją ignorują.

Dajesz im drugą szansę. Trzeciego dnia mimo, że pracujesz organizujesz osobę do odebrania paczki. Dostajesz ponownie smsa o dzisiejszym przyjeździe kuriera. Osoba czeka w podanych godzinach. Czeka, czeka i się wkurza. W końcu rezygnuje i opuszcza Twój dom informując Cię, że kurier drugi dzień z rzędu Cię oszukał.

Wracasz z pracy zły, wściekły, wkurzony. Jak oni mogli Cię po raz kolejny oszukać? Ponownie wysyłasz do nich wiadomość naładowaną złością, ale bez przesadyzmu (żadnej łaciny). Po 3 godzinach od umówionych godzin dzwoni kurier, że będzie za 10min.

Co wtedy robisz? Mówisz „Hurra, cudownie! Czekałem na Pana od dwóch dni!”

Czy mówisz „Dopiero za 10min?! Miał być Pan nie dość, że wczoraj to do godziny 16!!!! A mamy prawie 20! Całe dwa dni zmarnowane czekaniem na Pana, paczka mi potrzebna na wczoraj, a tu co? Tak się nie robi!! ”

Kurier zaczyna przepraszać i się tłumaczyć jakimiś trudnościami, wypadkiem czy czymś innym, a Ty co?

Współczujesz mu czy nadal jesteś wściekły i mówisz, że mogli Cię poinformować, że będzie w innym terminie i o innej godzinie!!!

Jak Wy byście zachowali się w takiej sytuacji? Puścicie w niepamięć kurierowi czy będziecie śmiało walczyć o swoje?

poczta polska odszkodowanie za opóźnienie

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna Maria
Anna Maria
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Można złożyć reklamację tylko co to daje? Firmy kurierskie wiele sobie z tego nie robią, w końcu paczka może się zawieruszyć, kurier stwierdzi że nikogo nie zastał w domu i tyle. A jak paczka się zniszczyła to oczywiście zostala źle zabezpieczona – zawsze znajdzie się jakiś argument…

Sylwia
Sylwia
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Z racji tego że bardzo często kupuję przez Internet wiele razy miałam do czynienia z kurierami.. Szczerze najgorzej jest z Inpostem.. zdarzyło się kilka razy że paczka zaginęła i nikt nic nie wiedział… Z innymi firmami kurierskimi nie mam problemów zawsze przesyłka na czas. Niestety z doświadczenia wiem, że wszelkie skargi są ignorowane i nic nie dają…

welka
welka
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Ja raz miałam niemiłą sytuację z kurierem, i wtedy nie wiedziałam czy mam zgłaszać skargę, krzyczeć na niego, czy po prostu zabrać przesyłkę i pognac go jak najdalej. Byłam zła. Ale zdażyło się to raz, póki co u innego kuriera zamawiam już i wszystkie jest ok. Ale zdarza się że czasem firmy kurierskie są nieterminowi.

asia
asia
4 lat temu
Daj ocenę :
     

ja w sumie mam zawsze tak , że są na czas aż za bardzo wracałam z pracy zakupy w ręce a on dzowni , że jest pod domem a ja , że mnie nie ma to przyjechał po mnie 10 min od domu zostawił wielką pakę i pojechał a mi rąk brakowało , żeby wszystko wziąć. albo jak kurierzy bez pytanie zostawiają paczki u sąsiadów pytam się jakim prawem?