Leasing pracowników z Ukrainy

Leasing pracowników z Ukrainy

Artykuł Miesiąca Firma Praca

Leasing pracowników z Ukrainy, czyli pozyskiwanie pracowników poprzez agencje staje się niezwykle popularne! Leasing to tematyka kojarząca nam się głównie z samochodami lub sprzętem firmowym, na które otrzymujemy odpowiednią ofertę leasingową. Okazuje się jednak, że można spotkać się coraz częściej ze stwierdzeniem leasing pracowników z Ukrainy, które oznacza nic innego, jak pozyskiwanie pracowników ze wschodu poprzez pośrednika, którym może być agencja pracy dla Ukraińców.

Leasing pracowników z Ukrainy

Polscy pracodawcy coraz chętniej korzystają z tej opcji, która gwarantuje im szybki napływ rąk do pracy, a do tego kadrę o poszukiwanych cechach i wykształceniu. W końcu pracownicy z Ukrainy są obecnie bardzo poszukiwani, oferowana jest praca dla kobiet z Ukrainy, w modzie są też inne zawody, między innymi spawacze z Ukrainy czy specjaliści budowlani.

Dlaczego wzrasta popularność pracowników ze wschodu?
W ostatnich latach w Polsce odnotowywany jest wzrost pracowników ze wschodu. Pracownicy z Ukrainy dają się u nas zauważyć praktycznie na każdym kroku. Powstała już niejedna agencja pracy dla Ukraińców, która specjalizuje się typowo w pośrednictwie pracy dla osób tej nacji. Pracodawcy doceniają Ukraińców jako rzetelnych i uczciwych pracowników, którzy zwykle nie narzekają na polskie warunki finansowe i są naprawdę zainteresowani podjęciem zatrudnienia. Mowa zarówno o pracownikach sezonowych, jak i szukających zajęcia na stałe. Polska gospodarka gwałtownie się rozwija, a Polacy coraz częściej wybierają oferty pracy, która najbardziej im odpowiada. Agencja pracy dla Ukraińców pozwala pracodawcom na uzupełnienie zasobów ludzkich, których powoli zaczyna w naszym kraju brakować. Teraz to pracodawcy muszą starać się o dobrego pracownika, a nie na odwrót. Agencja pracy proponująca pracowników ze wschodu to szansa na rozwój wielu film, a do tego pomoc w załatwieniu wielu formalności związanych z zatrudnieniem.

Kogo szukają polscy pracodawcy?
Leasing pracowników z Ukrainy obejmuje specjalistów różnego rodzaju. W Polsce najbardziej poszukiwani są pracownicy do branży hotelarskiej, gastronomicznej, usługowej. Nie brakuje ofert pracy dla specjalistów budowlanych, doceniani są w szczególności hydraulicy czy spawacze z Ukrainy. W dużej mierze oferowana jest także różnego rodzaju praca dla kobiet z Ukrainy, w tym opiekunek osób starszych czy dzieci. Praca dla kobiet z Ukrainy obejmuje także sprzątaczki, kucharki, ale coraz częściej również różnego rodzaju specjalistki. Spawacze z Ukrainy czy reprezentanci innych zawodów poszukiwanych na polskim rynku pracy, z pewnością nie muszą się martwić o zatrudnienie. Niestety, w naszym kraju brakuje specjalistów – młodzi Polacy wolą wyjechać za granicę i zarabiać większe pieniądze, przez co właśnie zaczyna brakować pracowników w naszym kraju. Gdyby nie Ukraińcy, pracodawcy mieliby twardy orzech do zgryzienia, skąd wziąć wykwalifikowanego pracownika.

Leasing pracowników z Ukrainy
Pracownicy z Ukrainy są poszukiwani na rynku pracy, jednak wielu pracodawców odstraszają formalności związane z ich zatrudnieniem, bariera językowa czy nieodpowiednie kwalifikacje. Ogromną pomocą okazuje się leasing pracowników z Ukrainy, który dostarcza pracodawcy określonych pracowników, którzy są zgodni z wymaganiami rynku. Agencja pracy taka jak www.europework.pl zapewnia pracowników z Ukrainy na terenie całego naszego kraju, pośredniczy w załatwianiu formalności i oferuje pracodawcy możliwość obniżenia kosztów zatrudnienia. Co ważne, leasing pracowników jest bardzo korzystny nie tylko dla samych pracodawców, ale także dla pracowników przybywających ze wschodu. Agencja pracy jest gwarancją zatrudnienia na podstawie umowy i rzetelnej wypłaty wynagrodzenia w terminie. Obie strony są niezwykle zadowolone z zawieranych w ten sposób umów, które cechuje bezpieczeństwo. Agencja pracy dla Ukraińców to instytucja niezwykle ważna, szczególnie dla pracowników, którzy nie wiedzą, w jaki sposób mogą odnaleźć się na polskim rynku pracy i obawiają się nieuczciwych pracodawców.

Zobacz również: agencja pracy tymczasowej pracownicy z Ukrainy

3 2 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
benia
benia
2 lat temu
Daj ocenę :
     

Super