lombard

Lombard, instytucja dająca możliwość szybkiego dostępu do gotówki

Polecne i promocje

Lombard, instytucja dająca możliwość szybkiego dostępu do gotowi. Na jakich zasadach działa. W świecie kręcącym się wokół pieniędzy, często jesteśmy w sytuacji, że ich brakuje. Dzięki takiej instytucji jak lombard szybko można po nie sięgnąć. Warto wiedzieć czym się kieruje i jak wygląda podpisanie umowy.

Lombard

Niekiedy los okazuje się przewrotny i potrzebujemy szybko zastrzyku gotówki. Nie każdy chce brać pożyczki chwilówki, bo zazwyczaj wiążą się z wysokim oprocentowaniem, wzięcie pożyczki w banku wymaga czasu, jeszcze jednym rozwiązaniem jest wizyta w lombardzie. Zabezpieczeniem pożyczki wzięte w lombardzie jest zastaw rzeczy ruchomej np biżuteria, sprzęt AGD, obrazy. Wszystkie te przedmioty przechowywane są, tak aby nic nie uległo przypadkowemu zniszczeniu. Przed dostaniem pieniędzy, należy spisać umowę.

Jak wygląda umowa z lombardem? 

Zawarte są w niej podstawowe informacje takie jak:

dane pożyczkobiorcy

dokładny opis zastawionego przedmiotu

wysokość pożyczki

kwotę jaką należy zwrócić

termin wykupu rzeczy

Jeśli osoba zaciągająca pożyczkę nie stawi się w określonym terminie, zastaw przechodzi na własność lombardu i może zostać wystawiony na sprzedaż. Dlatego ważne jest aby pamiętać o terminie spłaty lub przedłużeniu tego terminu,bo szkoda było by się pożegnać z rzeczą która ma dla nas wartość sentymentalną lub jest pamiątka rodzinną.

Dane osobowe są ściśle chronione, jeśli dłużnik nie wyrazi zgody nawet najbliższej rodzinie nie zostanie ujawnione co zostało zastawione i przez kogo.

Do wyceny w lombardzie można przynieść wszystko, co wydaje nam się, że może mieć wartość materialną. Trudne zadanie należy do pracowników placówki, aby odpowiednio określić wartość przedmiotu.

Umowy zawierane są krótkoterminowo, od 4 do 31dni kalendarzowych, ale istnieje możliwość przedłużenia okresu spłaty.

Zastawiając rzeczy możemy dostać ok 30% jego wartości rynkowej. Zazwyczaj na sprzęt agd i rtv jest wymagane przyniesienie ze sobą dowodu zakupu, aby właściciel lombardu miał pewność, że sprzęt nie jest kradziony. Przy pożyczkach na krótki okres naliczane są odsetki w wysokości 10%, a przy dłuższych okresach mogą sięgnąć 30%.

Najczęściej z tym instytucji korzystają osoby nie zarabiające dużo, renciści, emeryci, ale także osoby żyjące na wysokim poziomie. Póki u ludzi będzie zapotrzebowanie na szybki zastrzyk gotówki, to te instytucje będą popularne. Często też chodzą tam osoby które chcą kupić sprzęt za mniejsze pieniądze.

Artykuł powstał dzięki portalowi Lombard online

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz Kozłowski
Mariusz Kozłowski
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Tak zgadzam się z tym arykułem.Żeczywiśćie polskie lombardy dają nam duże możliwośći Można coś zastawić na przykład lub też sprzedać oczywiśćie polskie lombardy dają nam niższe ceny dlatego że lombard musi zarobić jeżeli na przykład telefon kosztuje 1400 złotych to lombard najwięcej za niego dać może 700 zloty czasem jednak o te pare złoty powiększą gdy nasz towar jest nowy i nie używany.Mozna także zastawić dany przedmiot ale w tedy mniej niż 700 złoty dostaniemy znakomity artykuł.