Najskuteczniejszy system walki

Najskuteczniejszy system walki

Aktulności

Najskuteczniejszy system walki stosowany przez takie jednostki specjalne jak FBI, SWOT, lub Marine Corps. Tekst poświęcony chyba najprostszemu systemowi samoobrony, a jednocześnie najbardziej skutecznemu. Stosowany przez wiele jednostek specjalnych, a teraz dostępny również dla zwykłych obywateli.

Najskuteczniejszy system walki

Miłośnicy sztuk walki, a przede wszystkim osoby, które nigdy nie miały nic wspólnego ze sportem, a chciałyby poprawić swoją sprawność fizyczną, mają możliwość zapisać się na zajęcia wyjątkowo skutecznej odmiany Kung-fu. Przyglądając się bliżej tej sztuce, możemy opisać go raczej jako – system walki, który szczególnie jest skuteczny, w bliskim kontakcie z przeciwnikiem. Mogą to być wąskie ulice, ciemne klatki schodowe, wszystkie te miejsca w których jest ciasno, ciemno lub tłoczno.

Oczywiście, system jest również skuteczny, w każdym innym miejscu, gdzie musimy się obronić, ale jego wyjątkowa forma, może okazać się najbardziej przydatna, tam gdzie jest bardzo mało miejsca i ruchy są raczej ograniczone. Co najważniejsze, techniki są całkowicie pozbawione wszelkich ozdobników i tak proste, że już po półrocznym uczęszczaniu na zajęcia, dysponujemy skutecznymi umiejętnościami – związanymi z walką i obroną. Przy tym wszystkim, dzięki specjalnym ćwiczeniom izometrycznym nabieramy niezwykłej sprawności, wytrzymałości oraz siły. W przeszłości, styl głównie był uprawiany przez osoby o słabych warunkach fizycznych, ale w bezpośredniej walce osoby te, wygrywały starcia nawet z dużo silniejszymi mistrzami – innych stylów. Wing Tsun, czyli w dosłownym tłumaczeniu„Piękna Wiosna” ma swoje korzenie bezpośrednio w Klasztorze Shaolin i był stworzony przez piękną mniszkę, która dzięki technikom opartym na biomechanice i fizyce, mogła pokonać dużo silniejszych i niezwykle sprawnych mistrzów. Pomimo wielu setek lat od kiedy powstał styl, wciąż uznawany jest za najbardziej nowoczesny i skuteczny system walki.

Stosuje go wiele jednostek i służb specjalnych na całym świecie, takich jak FBI, SWAT czy Marine Corps. Dzięki swojej prostocie, a zarazem skuteczności jest nie tylko szybko przyswajalny, ale również możliwy do trenowania przez osoby w każdym wieku. Wśród ćwiczących możemy zobaczyć zarówno dzieci w wieku przedszkolnym jak i osoby grubo po 70 roku życia. To co jest charakterystyczne dla stylu, to brak jakiejkolwiek typologi i podziału np. na styl twardy lub miękki. Nie ma w nim również odwiecznych chińskich zasad Ying i Yang. Wszystko powstało w 100% z powodów praktycznych i efektywnych. To co jest bliskie określeniu tego systemu to nie twarda czy miękka siła, ale sprężysta i oparta na linii centralnej, czyli najkrótszej drogi dotarcia do przeciwnika. Natomiast podstawową strategią stylu, jest tak zwana podwójna technika, polega ona na tym, że w tym samym czasie wykonywana jest obrona i atak. W przypadku innych stylów walki, czas pomiędzy obroną, a ewentualnym kontratakiem jest znacznie dłuższy. W ostatnim czasie mogliśmy oglądać wiele filmów z użyciem tego stylu, między innymi słynny film biograficzny o mistrzu Yip Manie, który był również nauczycielem znanego wszystkim Bruce Lee. Oprócz niego system był praktykowany przez takie gwiazdy kina akcji jak: Nicolas Cage, Uma Thurman, Robert Downey, czy też Jackie Chan. Obecnie w Polsce mamy do dyspozycji wiele szkół.

W każdym większym mieście znajdziemy przedstawicieli tego systemu. Dobrze jest jednak zapoznać się z historią danej szkoły, okresem jej funkcjonowania, oraz doświadczeniem trenerów. Szczególnie jest to ważne w przypadku dzieci, które wymagają właściwego podejścia i odpowiedniej dyscypliny. W Warszawie mamy do dyspozycji również szkoły, które oferują zajęcia dla dzieci z rodzicami. Ćwiczenia są odpowiednio dobierane do kondycji i rozwoju ruchowego dziecka, co właściwie wpływa na sylwetkę, oraz zapobiega wadom postawy i otyłości. Zajęcia oraz ich sposób prowadzenia jest bardzo atrakcyjny zarówno dla dzieci jak i dorosłych, ponieważ w dość szybkim czasie, można zobaczyć postępy i wysoką skuteczność wykonywanych technik.

Artykuł powstał dzięki portalowi Twój Szczecin

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
amelia z kielc
amelia z kielc
4 lat temu
Daj ocenę :
     

fajnym pomysłem są zajęcia z rodzicami. dzięki temu rodzice mają pewność do jakiej szkoły chodzi dziecko. a znająć niektóe szkoły to super pomysł. szczególnie , że nasze dzieci w okresie dorastania są bardzo wrażliwe na krytykę i hejt ze strny każego nawet nauczyciela