Twoja wspólnota mieszkaniowa nie może dojść do porozumienia co do sfinansowania docieplenia budynku wielorodzinnego od zewnątrz? Możesz to obejść i sam ocieplić swoje mieszkanie od wewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu, za ogrzewanie mieszkania w sezonie grzewczym zapłacisz nawet 28% mniej – w porównaniu z sytuacją, gdy mieszkania nie ocieplisz. Poza tym, twoje mieszkanie zostanie dobrze zaizolowane akustycznie. A to oznacza, że odczuwanie hałasu zmniejszy się aż o 16 decybeli!
Ocieplenie mieszkania od wewnątrz
Twoja wspólnota mieszkaniowa nie może dojść do porozumienia co do sfinansowania docieplenia budynku wielorodzinnego od zewnątrz? Możesz to obejść i sam ocieplić swoje mieszkanie od wewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu, za ogrzewanie mieszkania w sezonie grzewczym zapłacisz nawet 28% mniej – w porównaniu z sytuacją, gdy mieszkania nie ocieplisz. Poza tym, twoje mieszkanie zostanie dobrze zaizolowane akustycznie. A to oznacza, że odczuwanie hałasu zmniejszy się aż o 16 decybeli!
Często bywa tak, że część właścicieli mieszkań we wspólnocie mieszkaniowej – chce docieplić budynek od zewnątrz, by mniej płacić za ogrzewanie w sezonie grzewczym. Ale druga część, obawia się wysokich kosztów tej modernizacji i nie chce się na to zgodzić. I mamy klasyczny pat… Co możesz zrobić? Wziąć sprawę w swoje ręce! Większość właścicieli mieszkań myśli, że docieplenie mieszkania od wewnątrz, to wyjątkowo trudne zadanie. Inni zaś, obawiają się np. kłopotów… z nadmierną szczelnością. A to z kolei, miałoby rzekomo skutkować rozmaitymi negatywnymi konsekwencjami wynikającymi z takiego obrotu sytuacji. Jakimi na przykład? Wielu obawia się choćby… grzyba na ścianach. Albo zawilgocenia mieszkania i częstych chorób ich małych dzieci… Tymczasem to mity.
Na rynku dostępne są nowoczesne materiały budowlane umożliwiające docieplenie mieszkań i domów od WEWNĄTRZ. Trzeba tylko trochę się wysilić i poszperać, np. w hurtowniach budowlanych, marketach z materiałami budowlanymi czy w Internecie. Inwestorzy indywidualni, mają praktycznie do wyboru dwa rozwiązania. Rozwiązanie pierwsze – docieplenie mieszkania przy pomocy wełny mineralnej. Rozwiązanie drugie – docieplenie przy pomocy polistyrenu ekstrudowanego (spienionego styropianu). Co wybrać? To zależy.
Jeśli pomieszczenia mieszkalne są duże i nie zależy nam zbytnio na ubytku ich powierzchni użytkowej, to można wybrać wełnę. Bo wełna jest gruba i w naturalny sposób sprawi, że pomieszczenie po modernizacji stanie się trochę mniejsze. Jeśli natomiast mamy stosunkowo małe pomieszczenia – np. w starym bloku czy plombie wybudowanej wiele lat temu – to lepiej jest wybrać energooszczędną płytę ze spienionego styropianu, czyli polistyrenu ekstrudowanego. To rozwiązanie jest wyjątkowo korzystne z powodu bardzo małej grubości tych płyt (4 mm lub 7 mm). Po przyklejeniu płyt do ścian za pomocą kleju do styropianu, powierzchnia np. pokoju ulegnie tylko minimalnemu zmniejszeniu. A użytkownik mieszkania, będzie cieszył się prawie taką samą powierzchnią swego lokum – jak przed modernizacją.
Jak to możliwe? Specjalna technologia produkcji tych płyt sprawia, że płyty z polistyrenu ekstrudowanego posiadają specjalne właściwości. Jakie? Na przykład płyta o grubości 7 milimetrów, daje takie samo ocieplenie, jak… ocieplenie budynku przy pomocy cegły o grubości 140 milimetrów. Albo ocieplenie budynku przy pomocy betonu komórkowego czy piaskowca o grubości 200 milimetrów. Albo ocieplenie budynku przy pomocy normalnego betonu o grubości 300 milimetrów… Ale to nie wszystko. Płyta z polistyrenu ekstrudowanego pozwala na „oddychanie ścian” i jest odporna na zawilgocenie. A zatem, nie ma możliwości powstania grzyba czy pleśni na ścianach.
Co ciekawe, tę płytę można stosować nie tylko jako ocieplenie na ściany. Ale także… jako płytę podkładową pod panele podłogowe czy parkiety. Dzięki małej grubości płyty, ocieplenie można łatwo dopasować w miejscach trudno dostępnych, np. przy rurach, zaworach czy ościeżnicach. Płyta bardzo dobrze izoluje mieszkanie akustycznie, co powala zmniejszyć odczuwalny hałas aż o 16 decybeli. Kiedy dotknie się takiej ocieplonej ściany dłonią, to od razu czuję się różnicę. Ściana nieocieplona (np. pokryta zwykłym tynkiem) jest wyraźnie chłodna. Natomiast ściana ocieplona płytą z polistyrenu ekstrudowanego jest po prostu ciepła.
I najważniejsze – płyta z polistyrenu ekstrudowanego – pozwala na zredukowanie wydatków na ogrzewanie aż o 28 procent! A co z dekoracyjnym wykończenie takiej płyty? Płyta z polistyrenu ekstrudowanego jest z jednej strony szara a z drugiej strony biała. Na stronę szarą nanosi się klej do styropianu i przykleja ją do ściany. Natomiast strona biała – może być wykończona na kilka sposobów. Dla wygody klientów, biała strona płyty została już zagruntowana. Dzięki temu rozwiązaniu – można na nią bezpośrednio przykleić tapetę. Klienci z doświadczeniem w pracy w budownictwie, często przyklejają do niej siatkę z tworzywa sztucznego. Następnie, nanoszą warstwę tynku i tak przygotowaną płytę malują farbą emulsyjną. Natomiast amatorzy ceramiki, przyklejają do płyt z polistyrenu ekstrudowanego płytki ceramiczne. Są też tacy, którzy zakrywają te płyty, dekoracyjnymi panelami ściennymi wykonanymi z tworzywa sztucznego.
Dobre rozwiązanie i teraz jest Moda na meble włoskie
Swietny artykół zgadzam się z nim.Dlatego że każdy znas powinnien mieć ocieplane mieszkanie.Bo w zimie jest strasznie zimno.Ocieplanie w domu jest bardzo potrzebne ceny co prawda są wysokie w polsce ale lepiej mieć ciepło niż zimno zachęcam do przeczytania artykółu.