Otwarcie własnego biznesu, lombard

Otwarcie własnego biznesu, lombard

Warto przeczytać

Otwarcie własnego biznesu, lombard. Czym się zainteresować na początek? Jak zacząć? Każdy lubi mieć niezależność finansową, takową może dać otworzenie własnej działalności gospodarczej. Jednym z pomysłów na biznes może być otworzenie lombardu. Co jest ważne aby zacząć.

Otwarcie własnego biznesu, lombard

Każdy chciałby poczuć niezależność finansową, nikt nie ma ochoty wysłuchać niekiedy absurdalnych pretensji szefa. Jednym rozwiązaniem jest otworzyć własny biznes. Czasem każdy potrzebuje szybkiego dostępu do gotówki, więc dobrym pomysłem może okazać się otworzenie lombardu.

Lombard udziela pożyczek osobom zazwyczaj nie posiadającym zdolności kredytowej, dlatego też oprocentowanie takiej pożyczki jest zazwyczaj wyższe niż w banku. Są to pożyczki udzielane pod zastaw. Jako zastaw może być traktowany sprzęt agd i rtv, biżuteria, antyki, obrazy, papiery wartościowe.

Bardzo ważnym elementem przy otworzeniu lombardu jest kwestia umiejscowienia obiektu. Lokal powinien być odpowiednio strzeżony, monitorowany aby zapobiec włamaniom i kradzieżom. Jeśli znajdziemy odpowiednie miejsce to wyposażenie lokalu nie będzie wielkim kosztem, wystarczy kilka regałów aby móc eksponować towar i mieć gdzie go składować.

Lombard świadczy dwie różne usługi.

Udziela pożyczek. Musi być w tedy prowadzona księga przychodów i rozchodów. Pożyczki pod zastaw nie zobowiązują właściciela do płacenia podatku VAT.

Sprzedaje. Jeśli towar nie został wykupiony na czas, może zostać dalej odsprzedaży. W takim przypadku jest wymagane posiadanie kasy fiskalnej.

Zgodnie z nowymi przepisami lombard powinien być spółka akcyjna lub spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Ważną częścią prowadzenia w biznesie jest też marketing. Trzeba pomyśleć o dobrej reklamie w internecie, w lokalnej gazecie, a nawet ulotkach. Warto też zainwestować w stronę internetową, gdzie np. można też pokazywać asortyment przeznaczony do sprzedaży. Wykwalifikowany personel godny zaufania będzie w dużym stopniu odpowiedzialny za utrzymanie dobrych relacji z klientami. A jak się raz zrazi klient do lokalu to więcej nie wróci, oraz pocztą pantoflową rozejdzie się zła renoma. Przyda się też rozeznanie rynku. Obejrzenie okolicy czy w okolicy nie mieści się już dana działalność, a jeśli tak to jakie są tam ceny, jakie zasady. Każdy biznes łączy się z ryzykiem. Jeśli nie mamy dużo determinacji i nie jesteśmy odporni na stres nie powinniśmy otwierać własnego biznesu. W każdej branży zdarzają się dni lepsze lub gorsze, więc pozytywne nastawienie będzie plusem, ale myślenie o wielkich zarobkach na początku istnienia działalności już nie.

Artykuł powstał dzięki portalowi Lombard Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments