PIT dla młodych – zobacz, kogo obejmuje ulga

PIT dla młodych – zobacz, kogo obejmuje ulga

Warto przeczytać

PIT dla młodych – zobacz, kogo obejmuje ulga

Możliwość niepłacenia składek na podatek dochodowy i zatrzymania ich do własnej dyspozycji to miła zachęta do aktywności zawodowej. Szczególnie, gdy małe doświadczenie zawodowe daje ograniczony zakres negocjowania atrakcyjnych stawek godzinowych. Zobacz, kogo obejmuje PIT dla młodych.

Opcja zwolnienia z należności względem Urzędu Skarbowego ucieszyłaby każdego. Tym razem szansę na większe oszczędności państwo przyznało najmłodszej grupie pracowników, którzy nie ukończyli jeszcze 26. roku życia.

Zerowy PIT dla młodych – jakie możliwości daje?

Studiujesz w trybie dziennym, a wieczorami i w weekendy sobie dorabiasz? A może wręcz przeciwnie – postawiłeś na tryb zaoczny, aby zdobyć jak najszybciej zdobyć doświadczenie zawodowe. W każdej z tych sytuacji obejmuje Cię zerowy PIT dla młodych. Musisz jedynie spełnić następujące warunki: mieć mniej niż 26 lat i być zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę lub umowę zlecenie. W tej sytuacji, zarabiając najniższą krajową, zaoszczędzą 1455 złotych rocznie. Szczegóły dotyczące ulgi znajdziesz w serwisie https://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=48687.

Ulga dla młodych – ale czy wszystkich?

Zerowy PIT dla młodych nie obejmuje, rzecz jasna, wszystkich młodych pracowników. Ci, którzy radzą sobie świetnie w pierwszej czy kolejnej pracy, a ich roczny dochód przekracza 85 528 złotych nie uciekną od podatków. Te osoby, które mieszczą się w pierwszym progu podatkowym, wskazanym powyżej, są zwolnione z odprowadzania składek do Urzędu Skarbowego.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments