Płatność kartą przez internet – jak robią to Europejczycy

Płatność stroną przez internet – gdy powodują to Europejczycy

Poradnik Klienta

Płatność stroną poprzez internet – kiedy wydają to Europejczycy Płatność stroną poprzez internet zdecydowanie wygrywa! Payments Europe pokusiło się o badania lokalnego rynku płatności. W sukcesu tej praktyki powstał ciekawy raport pokazujący, jakie zachowania konsumenckie wpływają na zbyt sprzedaży online, z naciskiem na płatności za kupione odpowiednia. Oto jak według raportu wyglądają płatności za obroty i przesyłki w Europie.

Płatność stroną poprzez internet to przekładana metoda płatności

Expresowa wysyłka
Expresowa wysyłka

Wspomniany raport noszący tytuł: „CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE” zaistniał na bazie informacji z Europejskiego Banku Centralnego (EBC) oraz danych zarobionych przez Payments Europe. Tworzył on światy europejskie, w ostatnim plus Polskę.

Według badań mapy są preferowaną metodą płatności w Europie. Wolą je zarówno konsumenci, kiedy także handlowcy w przewodzie B2B. Korzystanie z kart wzrosło w biegu ostatnich kilku lat. Dodatkowo 87% europejskich klientów odczuwa się komfortowo płacąc kartą. Jak głosi Payments Europe krajobraz płatności w Europie ewoluuje. Jednak inni gracze wchodzą wszystek sezon na zbyt, toż zawsze strony nadal przynoszą ważniejszą zaletę daną niż wszystka druga technologia płatności.
Płatność stroną poprzez internet – pomocy dla klientów a sprzedawcach

Dziewięciu na dziesięciu odbiorców w Europie odczuwa się swobodnie, płacąc kartą. Minął czas, gdy przywiązywało się więc z obawami utraty pieniędzy. 90% detalistów twierdzi, że pomocy z płatności kartą przewyższają wszystkie powiązane spośród obecnym koszty. Kupujący wymieniają będąca udogodnienia podczas płacenia kartą: wygoda (49%), szybkość (35%), ubezpieczenie transakcji (36%), akceptowanie płatności przez wielu sprzedawców (40%), i również cash back (35%).

Właściciele e-sklepów jako ważne zalety płatności kartą w zderzeniu spośród następującymi drogami podają: płatność gwarantowana (53%), wzrost sprzedaży (44%) i dostęp do wyższej bazy klientów (38%).
Online i offline podobnie, a jednak inaczej

Bardzo owocnym sensem było złożenie poszczególnych metod płatności w dwóch kanałach sprzedaży. W przewodzie online oraz offline. Różnice można natrafić na poniższej grafice.
Płatność stroną poprzez internet – kiedy wydają to Europejczycy
źródło: Raport CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE

Może tu między innymi, że w online króluje płatność za usługą szybkich płatności (20%) oraz umów kredytowych (19%). Gotówka posiada tylko 7% wszystkich płatności. W składach stacjonarnych gotówka wykonywa z mapami (23% vs. 19%).

Jeśli spytamy o chciane przez sprzedawców formy płatności, to kartki są na ważnej prac (53% wskazań). Następnie gotówka (41% wskazań), przelew bankowy (38% wskazań), szybkie płatności są tylko na późniejszych pozycjach.

Jako rozrywkę można dopuścić, że waluta jest tanio rozpowszechniona we Francji i Szwecji. W współczesnych regionach płatności kartą przekazywane są przez 72% i 65% respondentów. Dla 61% sprzedawców ze wspomnianych państw, to najelegantsza metoda zapłaty za zakupy. Europejscy detaliści monitorują i informują innowacyjne technologie płatności. Zabiega o zadowolenie klienta, jakie jest nazywane jako trzeci najwyższy cel przy wyborze dostawcy płatności w interesie.
Płatności w Polsce z nowościami

Polscy sprzedawcy są dobrze traktowani przez Payments Europe, ponieważ chętnie używają spośród oryginalnych technice. Krajowy rynek płatności i przyznaje się, jeśli poszukuje o adopcję nowoczesnych rozwiązań. Na dowód 99,9% wszystkich terminali pieniężnych w świecie może iść płatności zbliżeniowe. Ponad 90% polskich detalistów patrzy na transakcje zbliżeniowe jako na kluczową korzyść powiązaną z płatnościami kartą. Jedynym wytłumaczeniem dla współczesnego ruchu pewnie stanowić toż, że od przodzie lat 90. Nasza jest inteligentna dla spółek spośród drugich stronie Europy a świata. Kartą zapłacimy więcej za zamówienie kuriera.
Bezpieczeństwo zakupów

Gdy poszukuje o zabezpieczenie to oddane wynikające płatności kartą wyglądają następująco:

Ponad 80% europejskich konsumentów ma płatności stroną za bezpieczne.
Gdy poszukuje o oszustwa powiązane z mapami, ostatnie trzech na czterech odbiorców jest rozsądnych tego, że mogą odzyskać oni domowe kapitały.
1/3 respondentów uważa, że płatność kartą ogranicza możliwość oszustwa lub kradzieży
Detaliści we Francji (40%), we Włoszech (44%) i w Polsce (41%) uważają, że płatność stroną można zaliczyć do najwygodniejszych form rozliczania transakcji. Inaczej sprawą detaliści w UK, gdzie kasa i czek najlepiej unikają możliwości pojawienia się oszustwa podczas transakcji (24%).

Jakie zmiany w perspektywy?

To jedynie akcję informacji z opisu. Wybierają się w przed też rady dotyczące kosztów, jakie ponoszą detaliści podczas robienia operacji. Wszystek okres pytany istnieje podobnie zbyt szybkich płatności, gdzie pojawiają się coraz toż nowatorskie podejścia także zwyczaje. Zaskakuje BLIK, jaki został pokochany przez polaków z racji swojej czystości i zdolności. Liczymy na dalsze ciekawe rozwiązania.

Sprawdź na śledzenie paczek

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments