Pożyczka przydałaby się każdemu z nas

Pożyczka przydałaby się każdemu z nas

Polecne i promocje

Pożyczka przydałaby się każdemu z nas. Jednak czy każdy wie, jak się przygotować na nią? Czy każdy wie, czego oczekiwać i na co się przygotować? W przygotowaniach na wzięcie pożyczki pomoże wam ten artykuł. Pożyczki mogą być zarówno bardzo okazyjne, jak i zdradliwe. Naprawdę spora część z nas mogłaby spokojnie wspomagać swój budżet domowy, jeśli pożyczka byłaby brana odpowiednio ostrożnie. O tym, jak krok po kroku wziąć pożyczkę, jest napisane w tym artykule.

Pożyczka przydałaby się każdemu z nas

Od czasu do czasu każdemu z nas przyda się nieco większa ilość gotówki. Sposobów na jej zdobycie może być wiele, jednak najszybszym i najłatwiejszym sposobem, jest chyba po prostu wzięcie pożyczki. Oczywiście ta decyzja powinna być świadoma i odpowiedzialna, dlatego zapoznajcie się z kilkoma poradami na temat bezpiecznego brania pożyczek.

O czym musisz pamiętać?

Poniższe rady, to zaledwie część tego, czym powinniście się kierować, jednak jeśli chociaż zapoznacie się z tym, co jest napisane poniżej, to już jest kilka kroków naprzód i będzie to dla was pewną ochroną.

1. Sprawdź firmę

Przedsiębiorstw, które udzielają pożyczek, jest cała masa. W każdym dużym mieście znajdzie się przynajmniej kilka takich firm. Nie wszystkie jednak działają w pełni legalnie, a także nie wszystkie są całkowicie uczciwe wobec klientów. Najlepiej jest zapoznać się z opiniami w Internecie, a także popytać znajomych. Im więcej opinii znajdziemy, tym lepiej dla nas. Warto zawsze poszukać nieco dłużej i głębiej, ponieważ dopiero wtedy możemy dokopać się do ewentualnie nieciekawych informacji, które odwiodą nas od decyzji wzięcia pożyczki właśnie w tej konkretnej firmie.

2. Porównaj oferty

Pierwsze poszukiwania oznaczają znalezienie kilku firm, które na pierwszy rzut oka mają bardzo podobne oferty. Właśnie dlatego takie firmy należy sobie gdzieś wypisać, a następnie nieco lepiej prześwietlić ich oferty. Dopiero wtedy można otrzymać jasny obraz tego, z czym tak naprawdę mamy do czynienia.

3. Nie daj się reklamom

Jeśli już mówiliśmy o ofertach, to pora też wspomnieć o reklamach, ponieważ to właśnie na produktach reklamowych zazwyczaj ukazują się pierwsze oferty i bardzo zachęcająco wyglądające liczby. Jednak pamiętajmy, że reklama służy promocji i właśnie ma skłonić klientów do zainteresowania się ofertą, więc nie traktujmy ich na poważnie. Reklamy zawsze są robione w taki sposób, aby wyglądały jak najkorzystniej i aby klient nie zorientował się, że to, co jest zawarte w ulotce, albo na plakacie, to nie wszystko, na co musi być gotowy.

4. Policz całkowity koszt pożyczki

Zanim weźmiesz pożyczkę, poproś przedstawiciela o to, aby pokazał ci wszystkie opłaty, na jakie musisz być gotowy i dopiero wtedy oblicz, ile tak naprawdę cała pożyczka będzie cię kosztować. Pożyczki nie składają się tylko z oprocentowania, lecz także z kosztów dodatkowych, takich jak przygotowanie pożyczki, koszt ubezpieczenia, czy też koszty wysyłania ponagleń i ewentualnie windykatorów. Dodatkowe koszty mogą być naprawdę wysokie i wręcz dla nas nierealne, ale właśnie również na nich przedsiębiorstwo zarabia.

5. Dokładnie zapoznaj się z umową

Jeśli już wybrałeś firmę, z której usług zamierzasz skorzystać, to teraz czas na dokładne zapoznanie się z umową, jaką będziesz podpisywać. Nie podchodź do tego lekceważąco. Niektórzy właśnie tak zrobili. Nie starali się zweryfikować ani firmy, ani umowy, a potem okazało się, że do spłaty pozostają im bardzo wysokie pożyczki, jednak tego wszystkiego mogli uniknąć, jeśli zapoznaliby się z umową. Każdy punkt, którego nie rozumiesz, przestudiuj kilka razy, a następnie jeszcze poproś o wyjaśnienie tego punktu, może to zrobić pracownik, albo jakaś znajoma osoba, która zna się na prawie finansowym i będzie umieć wyjaśnić ci wszystkie niejasne pojęcia. Dopiero gdy cała umowa jest dla ciebie jasna, możesz spokojnie podpisać umowę.

6. Pamiętaj o ratach

Znalezienie przedsiębiorstwa i podpisanie umowy, to tak naprawdę dopiero początek przygody z pożyczką, którą oczywiście należy spłacić. Zawsze powinno się pilnować, aby każda rata była spłacana w terminie. Pozwoli to uniknąć dodatkowych kosztów i opłat, które mogą przerosnąć możliwości finansowe osoby, która pożyczkę zaciągnęła. Przy każdej wypłacie należy pamiętać o tym, aby odłożyć pieniądze na ratę, a najlepiej będzie, jeśli te pieniądze od razu zostaną przelane na odpowiednie konto.

Jeśli wszystko będzie przebiegać pomyślnie, to właśnie tak skończy się twoja przygoda ze wzięciem pożyczki. Jeśli będziesz postępować odpowiednio i odpowiedzialnie, to uda ci się ją spłacić bez żadnych dodatkowych kosztów i tak naprawdę dowiesz się, czy jesteś osobą, która potrafi zaciągać długi, czy powinieneś tego unikać. Jeśli uda ci się pożyczkę spłacić bez problemu, to nie ma żadnych przeszkód ku temu, by w razie potrzeby, zaciągnąć kolejną pożyczkę.

Artykuł powstał dzięki portalowi Pożyczka bez bikowa

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
myrynda
myrynda
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Pożyczki są czasem wybawieniem, ale nie zawsze. Jeśli wiemy że bez problemu ja spłacimy to można podratować swój budżet pożyczką. Ja nieraz brałam, gdy miałam nagłe wydatki, niezaplanowane koszta. I bez problemu spłaciłam.

Kamil Nowak
Kamil Nowak
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Pożyczki bardzo ważne są swietny artykół warto go sobie przeczytać.Wiele razy pożyczki ratowały ludzi którzy mieli problemy finansowe.Ja sam ostatnio wziełem pożyczkę na 5000 tysięcy złoty oczywiśćie mogą być problemy ze spłatami ale to można załatwić w banku.Bez problemowo banki często nam idą na rekę.Dzięki temu łatwiej się spłaca zachęcam do brania pożyczek.

Karolina Mikoś
Karolina Mikoś
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Nigdy nie korzystałam z szybkich pożyczek i mam nadzieję, że nie będę do tego zmuszona. Wolę sobie w jakiś sposób odłożyć z pensji niż brać pożyczki – może i będę miała coś później, ale przynajmniej bez prowizji, odsetek czy rat do spłaty. A jak na coś nie mam to po prostu tego nie kupuję.

Marcin Nowacki
Marcin Nowacki
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Artykuł ten jest swietny.Porzyczki są bardzo ważne w polsce szczególnośći wiele rodzin przez porzyczkę ma zaco żyć przez miesiąc.To przykre że wiele ludzi niema pieniędzy i muśi brać porzyczki.Ale teraz banki idą na ręke i jest o wiele łatwiej je spłacać tak wiec polecam branie porzyczek.Warto sobie przeczytać o porzyczkach w internecie.