Pożyczki pozabankowe - słowo wstępu

Pożyczki pozabankowe – słowo wstępu

Polecne i promocje

Pożyczki pozabankowe są obecnie bardzo popularne. Która oferta jest dla nas najkorzystniejsza?

Pożyczki pozabankowe to jeden z najczęściej spotykanych rodzajów finansowania potrzeb ludzi. Idąc ulicą można praktycznie na każdym kroku spotkać ofertę danej firmy pożyczkowej. Zresztą nie inaczej jest w internecie, w którym to różnego rodzaju reklamy oraz tzw. pop-ads zasłaniają nam okno przeglądarki. Jeżeli jesteśmy osobami, które nie poszukują takich rozwiązań to z pewnością może przyprawić nas to o lekką irytację, w tym też przypadku polecamy różnego rodzaju programy blokujące reklamy. Jednakże w przypadku ludzi, którzy chcą pozyskać w ten sposób gotówkę sprawą także nie jest wcale taka prosta i oczywista. Mowa tutaj o ilości ofert jakie mogą nas przytłaczać. Pojawia się więc kluczowe pytanie: jaką ofertę wybrać?

Pożyczki – czym się sugerować przy wyborze?

W pierwszej kolejności musimy dogłębnie zastanowić się na jakie przyjemność bądź potrzeby planujemy wydać ową gotówkę, a także czy to będzie jednorazowa płatność czy też może zostanie ona rozłożona w czasie. Ważne jest także, czy mieliśmy już kontakt z firmą pożyczkową. Chodzi o to, że sporo pożyczkodawców oferuje pierwszą pożyczkę bez dodatkowych opłat dla nowych klientów. Jest to wygodne jeżeli potrzebujemy niewielkiej ilości gotówki, z drugiej jednak strony jeśli zależy nam na wyższych sumach tj. powyżej 1000 złotych, musimy się przygotować na to, że nie uzyskamy ich tak łatwo. W pierwszej kolejności pożyczkodawca będzie musiał sprawdzić nasze zdolności do spłaty. Można to zrobić w prosty sposób biorą c najpierw pożyczkę np. na 100 zł i po kilku dniach ja spłacając. W efekcie ( u większości pożyczkodawców) odblokuje to dodatkowy limit pieniędzy do pożyczenia. Ważne jest także to aby podkreślić aspekt czasu. Tutaj nie pożyczamy pieniędzy na lata, lecz wszystko trzeba oddać w ciągu maksymalnie jednego roku. Dlatego też warto przemyśleć kolejne kroki naszych działań, a także zdolność do spłaty zadłużenia.

Problemy z pożyczkami

W każdym aspekcie naszego życia natykamy się na różnego rodzaju problemy. Nie inaczej jest w przypadku pożyczek. Tutaj jednak główny problem stanowimy my sami, gdyż pożyczkodawca w mniej lub bardziej widoczny sposób musi podać wszystkie informacje (włącznie te o ukrytych kosztach). Stąd należy zawsze pamiętać, o dokładnym czytaniu rożnego rodzaju umów, które mamy zamiar podpisać. Ponadto może zaistnieć jeszcze jeden problem związany z braniem pożyczki przez osoby już wcześniej zadłużone (np. mające kredyt). W tym przypadku decyzją o otrzymaniu dodatkowej gotówki, jest w pełni zależna od pożyczkodawcy, lecz nie należy się martwić, gdyż z pewnością będą takie firmy które udzielą nam takowej pomocy finansowej.

Słowo podsumowania

Wspomniane wcześniej informacje o bogactwie polskiego rynku w różnego typu firmy pożyczkowe są jak najbardziej szczere i rzeczywiste. Chcąc więc wybrać najlepszą ofertę dla nas warto skorzystać z wyszukiwarka internetowej by móc sprawdzić opinię o danej firmie, a także z rożnego rodzaju porównywarek pożyczek (tzw. rankomat np. sowafinansowa, czy też finanse. rankomat). Pozwalają one na dopasowanie pożyczki do naszych indywidualnych kryteriów (zazwyczaj jest to wysokość pożyczkowi, czas zwrotu, a nawet prowizją dla pożyczkodawcy).

Artykuł powstał dzięki portalowi Pożyczka bez bikowa
 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments