Pierwsza kąpiel niemowlaka

Promocja Rossmann Mirosławiec

Zachodniopomorskie

Nic naprawdę nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie przedstawia się co dziwić, podczas tej funkcji trzeba mieć o wszystkim: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy dobre kosmetyki do kąpieli.

Promocja Rossmann Tychowo

Pierwsza kąpiel niemowlaka

Nic naprawdę nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie przedstawia się co dziwić, podczas tej funkcji trzeba mieć o wszystkim: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy dobre kosmetyki do kąpieli. Poniżej postaramy się sprostać tezie, iż nie taki diabeł straszny niczym go malują! Czy inaczej, nie taka straszna kąpiel, jak nam się wydaje.

bon 500 zl rosman
bon 500 zl rosman

Wanienka, kosmetyki, akcesoria

Do wanenki i akcesoriów przejdziemy nieco niżej. Najpierw uporamy się z temperaturą! Jaką powinna być znacznie dobrą temperaturę woda? Dużo jest wypośrodkować temperaturę pomiędzy wodą, a powietrzem. Woda nie że istnieć zbyt gorąca, oraz z kolei powietrze nie powinno stanowić szybko zimnie. Taki balans z pewnością zapewni Maluchowi komfort kąpieli, a rodzicom pewność, iż nie narażają dziecka na przeziębienie.

Zobacz również bon do rossmanna

W jakie akcesoria się wyposażyć? Na pewno wskazane będą: miękki, delikatny ręcznik, tetrowe pieluchy, waciki, płyny do mycia bezpieczna dla skóry dziecka, myjka, oliwka i sól fizjologiczna, która sprawdzi się przy przemywaniu oczu dziecka. Nie zostawcie o świeżych ubrankach na zmianę. Wszystkie akcesoria tj. kosmetyki do kąpieli, czy ręczniki najlepiej włożyć w wpływu ręki, tak aby sięgając po nie, drugą ręką bezpiecznie podtrzymywać dziecko. Zanim włożysz dziecko do wanienki sprawdź, czy przegotowana woda jest już odpowiednią temperaturę. Polecamy sprawdzić wodę łokciem.

Promocja Rossmann Tychowo

Jak trzymać dziecko by czuło się komfortowo i bezpiecznie? Najlepiej ułożyć dziecko na naszych rękach, tak aby prawa ręka była pod pośladkami dziecka, a lewa podtrzymywała główkę dziecka. Malucha należy zanurzać długo i stopniowo tak aby się nie przestraszyło, a jeżeli pupa dziecka będzie bezpiecznie napisana na dnie wanienki – wyjmij prawą rękę i zacznij Malucha delikatnie opłukiwać wodą.

Jaką wybrać wanienkę?

Najlepiej konsultuje się wanienka ze stojakiem, bo nie angażuje pleców rodziców. Nie trzeba się co chwilę schylać i dobrze się sprawdzi wśród wysokich rodziców, czy takich, jacy stanowią problemy z kręgosłupem. Wanienka ze stojakiem nie posiada także wielu miejsca, ponieważ stojak jest szanowany a ważna go ukryć w szafie. Wanienka ze stojakiem godzi komfort użytkowania rodziców i zabawę dziecka, dlatego jesteśmy na tak!

Źródło strony Pierwsza kąpiel niemowlaka

 

Promocja Rossmann Tychowo

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments