Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Kamień Pomorski zadzwoń 666484444

Zachodniopomorskie

Filozofia szczupłego zarządzania zarabia na popularności. Lean Management wykorzystywany stanowi w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwami z dowolnej dziedziny. W codziennej opinii metoda stosowana z procesem produkcyjnym, dziś przenikła do prawie każdych obszarów bycia firmy.

Przeprowadzki Choszczno zadzwoń 666484444

Wdrożenie lean management w danej organizacji wymaga kompleksowych znajomości narzędzi i form, a też wielkiej koleje w porządku myślenia kadry kierowniczej. Choć poznanie całej sztuki jest muszącym procesem, widoczne efekty zachęcają do poważniejszego wdrażania założeń. Sektor wysyłkowy automatyzuje nasze zadania dodatkowo stanowi świetnym dowodem na ostatnie, jak wykorzystać potencjał nurtu lean. Jak filozofia Lean uzyskuje się w logistyce?

Zobacz również dpd Kołobrzeg

Szczupłe zarządzanie

W Polsce w dyskursie o lean management podjęło się określenie szczupłe zarządzanie. Nazwa oddaje zasadę i pierwszy rozwój tej sztuce, w istocie chodzi o to, by dzięki automatyzacji procesów nie marnować dostępnych zasobów. W współczesnym stylu wystrzega się dużych inwestycji w urządzenia. W odróżnieniu od masowej produkcji, ilość wytwarzanych tematów jest konkretnie określona i polecana przez potrzeby rynku. Przy wykorzystywaniu założeń szczupłego zarządzania przy prac może odbywać średnio o 50% pracowników mniej. Dodatkowo, grana jest lżejsza fizyczna powierzchnia, potrzeban do realizacji produkcji, a też oszczędzany jest godzina pracy inżynierów.
Termin to pieniądz

Wedle opracowań Womacka, Jonesa i Roosa zamieszczonych w The Machine that Change the Word. The Story of Lean Production wynika, że przy zastosowaniu założeń tej sztuki inżynierowie marzą o połowę mniej czasu do dzieła innego produktu. Docelowo są to duże korzyści finansowe. Lean management ogranicza zasoby potrzebne do prac. Całość myślenia o prac polega na maksymalnym wykorzystaniu dostępnych tematów i kolejnym zużywaniu zasobów. LM to przede wszystkim dostosowanie procesu produkcyjnego do aktualnej rzeczy na zbycie. Między sprzecznymi z tego czynnika Lean management pierwotnie używany w fabrykach, wszedł do rynku usługowego.
Początek, czyli praca po japońsku

zobacz również kredyty Kołobrzeg

Aby dobrze rozumieć założenia szczupłego zarządzania warto powrócić do korzeni I korzeni jego powstania. Cała koncepcja zaczęła układać się już po II wojnie światowej. Polem do zmian był japoński rynek motoryzacyjny, a pionierem szkoły był inżynier Taichi Ohno, który stworzył System Produkcyjny Toyoty. Rozwijał koncepcję wprowadzając nowe techniki i urządzenia konieczne do optymalizacji procesu produkcyjnego. Ohno wprowadził głęboką tj. bezpośrednią obserwację procesów. Twierdził, że odpowiednie zarządzanie produkcją możliwe jest całkowicie dzięki realnej obserwacji, i że tylko wiedza wzięta z zwykłego doświadczenia może przynieść oczekiwane rezultaty. Wymagał od kadry kierowniczej fizycznej obecności na halach produkcyjnych (management by walking around), sam często czerpał z doświadczenia pracowników. Słuchał ich pomysłów. Przedstawiał się głosem tych, którzy na co dzień obsługiwali proces produkcyjny. To pomagało osiągać główny cel, czyli wyeliminowanie marnotrastwa.
Marnotrastwo zasobów

W trakcie tych uwagi Ohno wskazał kilka rodzajów niepotrzebnego marnowania zasobów, takich jak:

Oczekiwanie pracowników w trakcie przestoju maszyn
Zbędny transport
Nadprodukcja
Nadmierne magazynowanie i zbędne zapasy
Utrzymywanie sporej sumy surowców i materiałów

System Produkcyjny Toyoty kojarzył się nie wyłącznie na marnowaniu materiałów. Ohno wysoko cenił siłę ludzkich rąk i umysłów, dlatego wystrzegał się marnowania energii pracowników. Zwracał szczególną opinię na ostatnie, by jak dużo wykorzystać potencjał wszystkich pracownikach. Spotkania managerów z ludźmi i słuchanie ich myśli to codzienność w trybie lean.
Tylko Japonia?

Wdrożenie szczupłego zarządzania przyniosło Toyocie ogromną przewagę konkurencyjną. Co zostało wychwycone przez zachodnie koncerny, a tak naprawdę potencjał metodyki lean został wykorzystany stosunkowo późno. Wynikało to zwykle z braku pełnej dokumentacji, Ohno i współpracujący z nim inżynierowie nie przygotowali oficjalnej dokumentacji, dlatego też adaptacja metody na zbycie amerykańskim czy europejskim wykazała się trudniejsza.
The Machine That Changed the World

Do promocji pojęcia przydałaby się wspomniana już publikacja The Machine That Changed the World wydana przez naukowców z Instytutu Technologii w Massachusetts. Książka ta powoduje szczegółowe porównanie wydajności motoryzacyjnych z Japonii z obecnymi z USA i Europy. Wskazano na ważne cele sukcesu produkcyjnego Toyoty. Analiza zafascynowała europejskich inwestorów. O filozofii Lean zaczęto dyskutować globalnie.

Przeprowadzki Choszczno zadzwoń 666484444

Metodyka Just in Time

W książce badaczy wyszczególniono wszystkie elementy płacące za sukces Systemu Produkcyjnego Toyoty. Kluczowym była metodyka Just in Time. To otwarcie, w którym każdy moment produkcji sprzedawany istnieje na chwila dzięki wykluczeniu systemu „pchanej” prac i zamienienia go sposobem typu „pull”. System ssący pobiera materiał z ostatniego procesu, lecz w momencie, gdy zaistniała faktyczna potrzeba zastąpienia zużytego materiału. Pozwoliło to Toyocie zorganizować produkcję, jaka nie przesyca rynku. Firma dostarczała akurat to, na co obecnie był popyt.

Przeprowadzki Choszczno zadzwoń 666484444

Implementacja Lean w oparciu o główne filary

Kolejnym głównym elementem odpowiedzialnym za sukces lean management jest automatyzacja. W Toyocie gromadzono się na myśleniu systemów produkcyjnych tak, aby wyeliminować wszystkie odchylenia z założonych standardów.

Szczupłe zarządzanie umieszcza się na kilku podstawowych założeniach:

Cenę produktu ocenia z problemu widzenia końcowego użytkownika. To mężczyzna ocenia końcowy artykuł i definiuje przypisane mu zalety.
Strumień wartości wyznaczany dla każdego produktu. Zbiór czynności koniecznych do wytworzenia produktu. Każde elementy powinny stanowić nasze i dokładnie określone. Producent musi umieć co montuje się na pełny proces, zacząwszy od momentu zakupu surowców.

Przeprowadzki Choszczno zadzwoń 666484444

Dopiero wtedy realne oszacowanie kursów jest dodatkowe.
Ciągły przepływ – wartości w trybie produkcyjnym przebywają w szkoła czysty i mówi toż jakiejś materii począwszy na środkach, a na reklam kończąc. W obecnym projekcie podawana istnieje same metoda one-piece-flow, która blokuje dawanie w wielkich partiach. [1] System ssący – wytwarzane są tylko niezbędne części a właśnie potrzebnych produktów. Małe organizacje a wyłącznie na pewny sygnał.
Ciągłe udoskonalenie. To przyjemna myśl metodyki Lean, jechanie do doskonałości w toku filozofii Kaizen, lub same przez wprowadzenie wielkich zmian.

Jak sektor usługowy ma z lean management?

Adaptacja metodyki szczupłego panowania na potrzeby sektora usługowego przyniosły tak naprawdę dopiero lata 90. Po zastosowaniach w korporacjach produkcyjnych na całkowitym świecie dostrzeżono potencjał śpiący w tej technologii. Nadmiar, który spowalnia realizację obecny stanowi w wszystkim sektorze. Pojawił się wpływ na „odchudzenie” firm oferujących usługi. Warto podkreślić, że wąskie podejście do metodyki lean bardzo ogranicza jej potencjał. Wówczas nie jest całkowicie gotuj na redukcję kosztów. To pełna koncepcja, która umożliwia na wielkie wykorzystanie zasobów. To przede wszystkim inny technologia myślenia, wokół którego powinno funkcjonować całe przedsiębiorstwo. Co istotne, lean menagment w swoich prawach zawiera obawę o dużą wartość produktu.
Nr 1 zasoby ludzkie

W trakcie stosowanie metody pojawia się wiele problemów, między innymi stereotypy, które pojawiają się wokół tej technologie. Lean nie jest gotową skrzynką z narzędziami. Adaptacja szczupłego zarządzania wymaga szerokich kolei w form oraz obecne na nowym tle: technicznym czy ekonomicznym. Ogromnym miejscem do kolei istnieje też rozwiązanie do użycia zasobów ludzkich. To strategia, która łączy się na stworzeniu pewnej kultury organizacji. Lean umieszcza się na płaskiej hierarchii, duży nacisk kładziony istnieje na pozycję zespołową i szkolenia wewnętrze pracowników, którzy docelowo zyskują uniwersalną pozycję, nie są niezastąpieni, płynnie zmieniają stanowiska. Lean oszczędza zasoby, oszczędza te energię ludzką, minimalizują np. niepotrzebną rywalizację pomiędzy poszczególnymi działami
Sięganie do doskonałości i feedback

Sięganie do ciągłego udoskonalenia dzięki płynnym przepływom danych między kadrą zarządzającą a ludźmi. Obawa o podobny feedback ma tutaj wielkie znaczenie. Odpowiedzialność budowana jest przeważnie na menagerów, którzy płacą za wewnętrzną organizację firmy. Gość natomiast jego chwila toż najpopularniejsza zaleta firmy. Potrafi być on oszczędzany dzięki ogólnym integracjom sposobów i automatyzacji procesów. To wpływ na zarządzanie biznesem, który chwyta się w wszystkim sektorze, i w dziedziny e-commerce.

Usprawnienie w e-commerce

W świecie sprzedaży online cały proces dostarczenia towaru do odbiorcy zawiera także ważny element przesyłki kurierskiej. Jak usprawnić zaangażowania w sektorze wysyłkowym? Tutaj narzędziem optymalizującym pewno żyć wygranie z pomocy brokera. Automatyzacja systemu pomoże zaoszczędzić chwila i chęć osób obsługujących przesyłki. Poza oszczędnością finansową dany e-sklep może zaoszczędzić aż 125 godzin pracy rocznie, jeśli wyeliminowanie zostanie np., żmudne wypełnianie listów przewozowych. Te na zbycie narzędzia takie jak np. porównywarka cen czy integracja z zespołem eBay, pozwalają na optymalizację kursów a etapu pracy.

Szczupła logistyka

Wśród rosnącej konkurencji firmy szukają jeszcze to nowszych usprawnień na optymalizacje działań. To zwykły proces, który z pewnością będzie kontynuowany w perspektywy. Właśnie takie wyjście do biznesu może ułatwić w osiągnięciu sukcesu na przesyconym rynku. Nowa grupa z zmierzaniem do redukcji kursów i uproszczanie procesów, zmienił rynek KEP. Metodyka lean podawana w myśleniu transportu czy strategii magazynowania sprawdza się w wypadku większości firm.

Źródło artykułu Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Choszczno zadzwoń 666484444

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments