Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Stomatologia estetyczna Międzyzdroje

Zachodniopomorskie

Coraz więcej osób posiada z zabiegów z obszaru stomatologii estetycznej, by zajmować się pięknym wyglądem naszych zębów. Ale lub są one bezpieczne dla niemowląt? Warto nauczyć się z najbardziej ciekawymi środkami i stwierdzić lub są one zachęcane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Drawno

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna łączy w sobie wiele rzeczy stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), oraz jej nadrzędnym celem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych braków w ramach stomatologii estetycznej określa się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten buduje się zwykle przy wykorzystaniu specjalnej gwarancje na uzębienie i zastosowanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik reaguje z ograniczoną zęba dzięki takim bodźcom jak światło lub związki chemiczne, a uzyskany efekt jest od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Drawno

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje uszkodzeń w tkance szkliwa, niemniej a po sposobu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (głównie na zima). Wybielanie może jeszcze skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowo wykonywany sposób może stworzyć nierównomierne lub nadmierne wybielenie a prawdopodobnie żyć podstawą mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Drawno

Według unijnej dyrektywy z 2012 roku, a dodatkowo Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z wykonaniem określonych środków chemicznych w właściwym stężeniu jest wprawdzie bezpieczne dla zdrowia, jednak pewno żyć przydatne tylko u osób dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie zapisuje się również wybielania postaciom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, osobom w chce i matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na leczeniu różnego rodzaju osadów (pochodzących z kawy, herbaty, papierosów również różnych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno być faktu spośród tego standardu osadami. Sam sposób jest miły, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego rozwiązaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do czynienia piaskowania u dzieci jest jeden jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U dzieci są one zapewniane poprzez lakowanie.

Skaling z zmianie polega na leczeniu kamień nazębnego gromadzącego się w kraju szyjek zębowych – z dziedziny korony (najczęściej używany) lub spod powierzchni dziąseł. W przypadku skalingu w podstawie nie ma przeciwwskazań do składania go u dzieci. Jeśli jest taka potrzeba, toż potężna go zrealizować i będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to wysoka płytka kompozytowa lub przygotowana z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba od jego przedniej (wargowej) strony. Z zmianie korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w całości zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję przyjemną i ochronną. Niekiedy licówki polecane są do korygowania wad zgryzu, ale większość stomatologów nie poleca tego standardu praktyk. Też jak prowadzenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do wykonań mało inwazyjnych, ale nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z zmianie w przypadku koron ząb pragnie być oszlifowany w dużo większym stopniu. W klubie z czym, jeśli nie jest taka konieczność dużo nie przeszkadzać w organizację uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Drawno

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments