Terminale płatnicze w polskich sklepach

Terminale płatnicze w polskich sklepach

Polecne i promocje

Czy zdajesz sobie sprawę, że Polska jest liderem na rynku europejskim, jeśli pod uwagę weźmiemy bankowość mobilną i jej rozwój?

Wszystko dzięki mieszkańcom naszego kraju, którzy wykazują wzmożone zainteresowanie płatnościami bezgotówkowymi i bezpiecznym lokowaniem swoich środków.

W polskich obiektach handlowych oraz usługowych funkcjonuje już 800 000 terminali płatniczych. Warto dodać, że terminale pos to w większości urządzenia, dzięki którym realizować można płatności bezstykowe. Chętnie z takiej opcji korzystamy – transakcja za zakupy trwa dosłownie kilka minut, a do wartości 50 złotych nie musimy podawać zatwierdzającego kodu PIN. Wystarczy wyjąć kartę płatniczą i przyłożyć ją do terminala. Cała operacja trwa średnio 3 razy krócej aniżeli ta przy zastosowaniu tradycyjnej gotówki.

Chętnie wykonujemy też płatności bezgotówkowe innowacyjnymi gadżetami. Coraz częściej w tym celu służy nam telefon, specjalna bransoletka bądź zegarek. Dzięki temu minimalizujemy konieczność zabierania ze sobą portfela. Dawno już wiemy, że tradycyjny pieniądz może ulec zniszczeniu, zgubieniu bądź kradzieży. Trzymając środki na koncie w banku, nie ma takiej możliwości.

Polskie sklepy o płatnościach bezgotówkowych

Terminal pos jest obecny praktycznie w każdym punkcie handlowym czy też usługowym. Właściciele takich obiektów doskonale zdają sobie sprawę, że oferując jedynie możliwość płatności gotówką, mogą narażać się na utratę klientów. Należy dać wybór, nie każdy dysponuje tradycyjnym pieniądzem, nie każdy ma też czas, by szukać bankomatu.

Co więcej, należy wiedzieć, że terminale płatnicze udostępniają też opcję wypłaty gotówki. Wystarczy podczas płatności za zakupy wyrazić taką chęć, a ze sklepowej kasy „powędrują” do nas pieniądze do maksymalnej wartości 300 złotych. Warto przy tym zaznaczyć, że na polskim rynku funkcjonuje więcej takich terminali, aniżeli jest bankomatów.

Same sklepy korzystają na udostępnianiu terminali pos swoim klientom. To nie tylko wygoda podczas realizacji płatności. Stosowanie terminali to również komfort, patrząc na same rozliczenia obiektów handlowych. Przede wszystkim w kasie nie jest trzymana gotówka o dużej wartości. Poza tym każda operacja jest od razu księgowana, co sprzyja rozliczeniom księgowym.

Prognozy jednoznacznie potwierdzają, że płatności bezgotówkowe już niedługo staną się w Polsce standardem. Być może nasz kraj dogoni Szwecję, w której terminale pos wygrywają już z tradycyjną gotówką.

Więcej szczegółowych informacji na temat terminali płatniczych i terminali pos znajdziesz na stronie: https://epayment.pl.worldline.com/pl/home/

5 2 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dominik Wszołek
Dominik Wszołek
2 lat temu
Daj ocenę :
     

Terminale płatnicze są bardzo potrzebne.Ponieważ dużo ludzi płaci kartą i w przypadku gdy na przykład jakiś sklep albo restauracja nie mają terminala tracą klientów.Bo dużo osób woli płacić kartą. Ja sam jak jestem w restauracji to wolę zapłacić kartą.

Marcin Dąbrowski
Marcin Dąbrowski
1 rok temu
Daj ocenę :
     

Terminale płatnicze są bardzo potrzebne w polskich sklepach. Ja sam korzystał w sklepach z kart, ale też z blika. Wiele ludzi lubi płacić kartą, ponieważ tak jest bardziej wygodniej też tak wolę.