W jakim celu Po co stomatolog dentysta zatruwa zęba?

W jakim celu dentysta zatruwa zęba?

Poradnik Klienta

Procedura zatrucia zęba była do niedawna bardzo często przeprowadzana przy leczeniu kanałowym. Dzisiaj zatruwanie zęba nie jest wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

Po co dentysta zatruwa zęba?

W niektórych sytuacjach zatrucie zęba jest konieczne do przeprowadzenia endodoncji. W momencie gdy nerw zakażony jest głównym źródłem bólu, stomatolog otwiera komorę zębową i przeprowadza dewitalizację, czyli mówiąc inaczej zatrucia. Wprowadzenie trutki do komory zębowej powoduje ,że nerwy obumierają i jednocześnie niweluje się ból.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb powinno się zatruć, żeby pacjent nie odczuwał bólu podczas oczyszczania kanału. W sytuacji, kiedy nerw zęba jest już martwy, zatrucie natomiast nie jest konieczne.

Dewitalizacja to procedura, którą wykonuje się podczas oczyszczaniu kanału, w momencie gdy pacjent nadal czuje ból. Jeśli znieczulenie nie przynosi odpowiednich rezultatów do zęba wprowadzana jest trutka. Takie zatrucie można również przeprowadzić, kiedy pacjent obawia się z jakichś względów normalnego znieczulenia. Częstokroć wybierany jest tą metodę zniwelowania bólu u małych dzieci, których zęby potrzebują leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do zatrucia zęba używany jest paraformaldehyd. Jest to substancja toksyczna i nieprzyjazna dla organizmu ludzkiego. W przypadku prawidłowo wykonanego zabiegu związek chemiczny nie powinien posiadać wpływu na inne części ciała. Natomiast w badaniach przeprowadzonych na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w węzłach chłonnych, nerkach, płucach i mózgu. W szczególności niebezpieczna jest sytuacja, w momencie gdy trutka ta wypadnie z wnętrza zęba i przedostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr Milik
Piotr Milik
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Dentyśći w naszym kraju są badzo ważni dla tego że oni nam pomogają.Wiele osób boli ząb boli lub coś innego.Dla tego każdy powinnien chodzić do dentysty.Fakt dentyśći sporo w naszym kraju zarabiają.Ale oni nam pomogają tak jak policjanci czy lekarze.Super artykuł warty do przeczytania.

Mariusz z Warszawy
Mariusz z Warszawy
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Miałem zatruty ząb całkiem niedawno, czasem nie ma wyjścia i aby przeprowadzić pełne efektywne leczenie bez bólu to jest potrzebne, Na szczęście u mnie skończyło się bez bólu i z pozytywnym zakończeniem.