Warto studiować

Warto studiować

Praca

Na pewno wiele osób często zadaje sobie pytanie czy warto studiować? Czy nie lepsza będzie praca? Czy warto tracić 5 lat albo i więcej? To tylko niektóre pytania jakie zadają sobie młode osoby wkraczające w dorosłe życie owszem praca jest ważna, lecz studia też się przydają.

Warto studiować

Pierwszym i podstawowym pytaniem jakie musimy sobie zadać jest: co chcemy studiować oraz co od tych studiów oczekujemy i po co w ogóle chcemy studiować jeżeli idziemy na studia dlatego, że praca jest dla nas nudna i uciążliwa a studia są jedyną ucieczką od niej to powinniśmy sobie odpuścić, ponieważ będzie to na zasadzie „odbębnienia” nauki z której i tak nic nie wyniesiemy i nauka nie zaowocuje w przyszłości. W dzisiejszych czasach jest wielu bezrobotnych magistrów, ale jest również wielu takich którzy pracują w porządnych i znanych firmach.

Studenci dzielą się na tych którzy studiują dla przyjemności, inni studiują, aby poszerzyć swoją wiedzę w określonej dziedzinie, a jeszcze inni żeby zdobyć niezbędne kwalifikacje w celu zdobycia lepszej pracy są też tacy o których wcześniej wspominałem idący na studia bo praca jest dla nich zbyt uciążliwa. Właśnie studenci którzy studiują, aby stale poszerzać swoją wiedzę mają największą szanse na sukces. Wracając do pierwszego pytania czy warto studiować odpowiedź brzmi warto.

Jednak należy spełnić kilka warunków. Należy wybrać kierunek, na który jest zapotrzebowanie w dzisiejszych czasach czyli de facto taki po którego ukończeniu mamy największą szanse dostać pracę. Najlepiej wybrać znane uczelnie, które dysponują wykwalifikowaną kadrą, a my powinniśmy przykładać się do nauki, a nie wychodzić z założenia „byle trzy i do przodu”. Powinno się także korzystać ze wszystkich możliwości jakie oferuje uczelnia na przykład brać udział w konferencjach, wyjeżdżać za granicę zdobywając w ten sposób doświadczenie. Fachowcy po studiach wyższych wciąż są poszukiwani jednak, aby wybrali ciebie musisz się czymś wyróżnić pokazać, że w czasie studiowanie nabyłeś więcej umiejętności niż twój kolega ze studiów.

Więc jeśli chcesz zacząć studiować zrób to, a po spełnieniu wyżej wymienionych warunków na pewno zaowocuje to w przyszłości. Praca sama się nie znajdzie a czym większą wiedzą i kwalifikacje posiadasz tym lepiej.

 

zobacz również: Praca Kołobrzeg

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments