Wybielanie zębów u stomatologa to sposób na bielsze uzębienie

Wybielanie zębów u stomatologa to sposób na bielsze uzębienie

Polecne i promocje zdrowie i uroda

Zęby z wiekiem ulegają odbarwieniu. Znika czysta biała barwa, a na uzębieniu pojawia się nalot. Z wiekiem dzieje się to zupełnie naturalnie. Sposobem na odzyskanie bieli na uzębieniu jest wybielanie zębów. Wybielanie zębów można przeprowadzić samodzielnie lub wykonać je u stomatologa.

Wybielanie zębów u stomatologa to sposób na bielsze uzębienie

Zdecydowanie najlepszy sposób to wizyta u stomatologa. Zabieg wybielania zębów jest szybki i bezbolesny, a dzięki niemu można uzyskać kilka odcieni bielsze zęby.

Stomatolog nakłada na zęby specjalny żel

Wybielanie zębów, które przeprowadza stomatolog jest bardziej skuteczne od samodzielnego wybielania w domu. Wybielanie zębów jest przede wszystkim jednym z najczęstszych zabiegów w stomatologii estetycznej. Lekarz stomatolog nakłada na zęby pacjenta specjalny żel, który poddawany jest działaniu promieni świetlnych emitowanych ze specjalnej lampy. Lampę tą określa się mianem akceleratora. Stomatolog dokładnie wie, w jaki sposób przeprowadzić wybielanie, żeby było one jak najbardziej skuteczne. Żel do wybielania zębów zawiera specjalne substancje aktywne, których nie ma w preparatach do użytku domowego. Wybielanie zębów ma jednak pewne ograniczenia co do możliwości jego zastosowania. W kilku przypadkach przebarwień może okazać się on nieskuteczny. Jeśli przebarwienia mają swoje podłoże w chorobie zębów bądź ich martwicy to nie pomoże nawet najlepszy stomatolog. Bo niestety, ale choroba zębów wyklucza możliwość ich wybielania.

Domowy zabieg wybielania zębów jest mało skuteczny

Jeśli ktoś chce sobie zrobić wybielanie zębów we własnym zakresie to musi wiedzieć, że jest to mniej skuteczne aniżeli zabieg, który wykona profesjonalny stomatolog. Środki wybielające do użytku domowego nie zawierają takich składników, jakie mają w swoim składzie specyfiki dostępne u stomatologa. A różnice pomiędzy tymi preparatami są ogromne. Wybielanie zębów u stomatologa jest przeprowadzane przez lekarza, dlatego te środki mogą być mocniejsze. Są one po prostu odpowiednio zaaplikowane na uzębienie pacjenta. Dlatego chcąc mieć bielsze zęby najlepiej po prostu poddać się temu, co zaproponuje zaufany lekarz stomatolog. Wykonując wybielanie zębów na własną rękę nawet nie ma co się spodziewać takich rezultatów, jak podczas zabiegu wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Przede wszystkim należy pamiętać, że jesteśmy u lekarza a stomatolog ma nas pod kontrolą. W trakcie zabiegu możemy być pewni, że jego efekt będzie najlepszy z możliwych. Podczas samodzielnego wybielania nie uzyskamy takich mocnych efektów jak w gabinecie stomatologicznym.

ionicwhite

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sylwia
Sylwia
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Wybielanie zębów często jest mylnie odbierane, warto zapoznać się z treścią tego artykułu aby nie popełnić błędu i „na własną rękę” nie próbować zmienić odcieni naszych zębów. Stosowanie past z aktywnym węglem może czasem poprawić i wybielić nieco nasze zęby jednakże jeżeli chcemy trwałego efektu musimy udać się do specjalisty. Stosowanie różnych specyfików może nie tylko zniszczyć nasze szkliwo ale doprowadzić do korozji zęba.

alisa
alisa
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Zgadzam się z poprzedniczką, ja próbowałam różnymi pastami i co brak efektów. Dlatego ja zdecydowałam się na wizytę u specjalisty, który zajął się wybielaniem moich zębów, a powiem że po kawie i papierosach niestety zęby są brzydkie. Teraz moge uśmiechać się co chwile i nie wstydze się. Jak już chcemy mieć piękny uśmiech to tylko do stomatologa się wybrać.

Marta R.
Marta R.
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Na pewno warto wybielić sobie zęby i zyskać przez to ładny, zdrowy uśmiech, Jednak nie warto robić tego w domowych warunkach, lepiej powierzyć to specjaliście. Wtedy jest to bardziej bezpieczne dla naszego zdrowia, a efekty będą z pewnością lepsze i bardziej trwałe.

Kasia
Kasia
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Uwielbiam czerwone wino i zieloną herbatę przez co moje zęby nie są takie jakbym chciała.. próbowałam już past wybielających, mycia zębów aktywnym węglem ale efekt był krótkotrwały i w dalszym ciągu mnie nie zachwyca.. chyba skorzystam z porady i udam się do specjalisty

karola z kielc
karola z kielc
4 lat temu
Daj ocenę :
     

a wiecie ile taki zabieg kosztuje? na pewno nie jest na nfz więć moje pytanie ile to kosztuje?robi się to podczas jednej wizyty czy to się rodziela na parę???sama bym sobie zrobiła;p

Bożena
Bożena
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Zęby o charakterystycznym, pożółkłym kolorze nie mają szans na wybielenie przy użyciu pasty. Jedyne rozwiązanie to wizyta u stomatologa i profesjonalne czyszczenie z wybielaniem, które zresztą i tak należy powtarzać przynajmniej raz w roku.

Piotr Polczak
Piotr Polczak
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Wybielanie zębów ja sam próbowałem i nie polecam tego.Ponieważ próbowałen wielu sposób i co żadna nie skuteczna wykorzystywałem także różne pasty i żadna nie przyniosła porządanego efektu.Jedyną pastę którą mogę polecić jest colgate to jest najlepsza pasta warto ją kupować.