Wyspy Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka

Warto przeczytać

Wyspy Zielonego Przylądka – egzotyczny raj, piękna pogoda i bajeczne plaże czekają na turystów. Wyspy Zielonego Przylądka to stosunkowo tani kierunek, który pozwoli nam spędzić wakacje w egzotycznej atmosferze. Piękne plaże, wspaniała pogoda i krystaliczna woda to znak rozpoznawczy, coraz popularniejszej wśród turystów Wyspy Sal.

Wyspy Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka to przepiękny region, od pewnego czasu coraz szerzej znany przez turystów z naszego kraju. Republika Wysp Zielonego Przylądka to niewielki, wyspiarski kraj położony na Oceanie Atlantyckim, ponad 450 kilometrów od zachodniego wybrzeża Afryki. Językiem urzędowym jest tutaj Portugalski. Na archipelag składa się 10 wysp oraz 16 mniejszych wysepek, wśród których najbardziej popularna jest piękna wyspa Sal, przyciągająca tysiące turystów. Co ważne, wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka mogą być udane pod względem pogody, bez względu na porę roku, którą wybierzemy.

Piękna Wyspa Sal
Wyspa Sal to główny kierunek wakacyjnych wojaży. Wyspa posiada najpiękniejsze plaże i świetnie rozwinięte zaplecze hotelowe, dzięki czemu jest w stanie przyjąć tysiące turystów, właściwie przez cały rok. Sal o podłużnym kształcie posiada pustynny krajobraz, a jej nazwa nawiązuje do bogatych zasobów soli, które były eksploatowane na masową skalę. Głównym ośrodkiem turystycznym tego regionu jest miasto Santa Maria, przyciągające plażami z białym piaskiem, słoneczną pogodą oraz świetnymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Miasto posiada bardzo wygodne połączenie z lokalnym lotniskiem – Espargos. Wśród najpiękniejszych plaż tego regionu wymieniana jest Ponta Preta Beach oraz Praia de Santa Maria – obowiązkowy punkt wycieczek dla każdego turysty przyjeżdżającego na Wyspę Sal.

W jakim okresie zaplanować wakacje na Wyspach Zielonego Przylądka?
Pogoda panująca na Wyspach Zielonego przylądka zachęca turystów do całorocznego wypoczynku. Wyspa Sal może poszczycić się nawet 350 słonecznymi dnami każdego roku! W okresie od czerwca do listopada temperatura powietrza w dzień nie spada poniżej 30 stopni Celsjusza, a temperatura wody wynosi od 24 do nawet 27 stopni Celsjusza. Jest to pora deszczowa, podczas której panują najwyższe temperatury. Najchłodniejszym miesiącem na Wyspach Zielonego Przylądka jest styczeń oraz luty, kiedy temperatura powietrza spada do około 23 stopni Celsjusza, a temperatura oceanu kształtuje się na poziomie 20-22 stopni Celsjusza. Cały rok pogoda sprzyja wypoczynkowi, ponieważ chłodniejsze dni należą tu do rzadkości.

Atrakcje Wyspy Sal
Okolice miejscowości Santa Maria gwałtownie rozwinęły się pod kątem turystyki już w latach 80-tych, dlatego istnieje tu bogate zaplecze hotelowe, gastronomiczne oraz szereg atrakcji ukierunkowanych na przyjmowanie turystów. Okolica posiada szerokie i piękne plaże z białym piaskiem, gdzie pojawiają się stosunkowo mocne porywy wiatru, dzięki czemu miejsce idealnie nadaje się dla amatorów kitesurfingu oraz windsurfingu. Plaża w okolicach Santa Maria ma nawet 8 kilometrów długości. Najlepsze warunki dla amatorów sportów wodnych panują tu w okresie od grudnia do kwietnia, gdy wieje najmocniej. Okoliczne rafy koralowe i ciepła woda zachęcają ponadto do nurkowania. W miejscowości Santa Maria można znaleźć liczne centra nurkowe, szkoły sportów wodnych i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Nie brakuje tu również lokalnych biur zajmujących się organizacją wycieczek fakultatywnych, między innymi przejażdżki quadami czy wyjazdów do Pedra Lume Salt Crater. Mimo wielu barów i restauracji zlokalizowanych w okolicy, wyspa Sal ukierunkowana jest na aktywne wakacje spędzone na łonie przyrody o wiele bardziej, niż na imprezowanie do białego rana.

Koszty wyjazdu i dojazd na wyspy
Wycieczki na Wyspę Sal organizowane są przez biura podróży takie jak Itaka czy TUI. Wbrew pozorom, ten egzotyczny kierunek wcale nie musi oznaczać wczasów za horrendalne sumy. W październiku wakacje all inclusive na 7 dni można zorganizować już za 2,700 złotych od osoby, a wybierając oferty last minute, można trafić na jeszcze korzystniejsze warunki. Aby dostać się na wyspę Sal, mamy możliwość skorzystania z bezpośrednich połączeń z Warszawy lub wybierając międzylądowanie w hiszpańskiej Barcelonie. Czas bezpośredniego przelotu z Polski wynosi około 7 godzin. Na lotnisku należy wykupić wizę, a paszport podróżującego musi być ważny przynajmniej przez okres kolejnych 6 miesięcy. Warto dodać, że zabieranie telefonu komórkowego na Wyspy Zielonego Przylądka nie ma większego sensu – nie działa tu bowiem polski roaming. Najlepszą metodą na wykonywanie telefonów jest dzwonienie do Polski z drewnianych budek telefonicznych zlokalizowanych w centrach miast. Wykonywanie połączeń z hoteli jest natomiast bardzo drogie, minuta może kosztować nawet kilka Euro.

Artykuł powstał dzięki portalowi Hodowla zwięrząt

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments