Zarabianie na blogu

Zarabianie na blogu

Polecne i promocje

Jeszcze kilka lat temu nikt nie przypuszczał, że nadejdzie taki czas, w którym reklamodawcy będą chętnie współpracować z blogerami. Powstaje coraz więcej prężnie rozwijających swoją działalność blogów, nie tylko w ramach hobby czy zabicia wolnego czasu, a przynoszących duże zyski.

Zarabianie na blogu

Wystarczy pisać o tym, w czym jest się najlepszym, choć niekoniecznie w ramach wyłącznie jednej kategorii. Jest to jeden z najprostszych sposobów zdobywania pieniędzy, gdyż wystarczy pozyskać i zachęcić czytelników, którzy swoją obecnością na blogu, zwiększają liczbę wyświetleń. Oczywiście nie tak łatwo jest zachęcić potencjalnych odbiorców bloga do czytania wpisów i nie jest to praca dla każdego.

Na pewno nikogo nie przyciągnie tekst pełen błędów ortograficznych, stylistycznych czy pisany w taki sposób, który odpycha czytelnika. Warto zadbać o estetykę, jak również ciekawy pomysł pozwalający wybić się ponad przeciętność. Tekst niespójny, pisany nieodpowiedniej wielkości czcionką, a nawet umieszczony na źle dobranym kolorystycznie tle, odpycha i uniemożliwia swobodne czytanie. Zagłębianie się w tekst powinno umożliwiać odpoczynek i relaks, gdyż głównie po to ludzie odwiedzają swoje ulubione blogi.

Należy pamiętać o tym, iż reklamodawcy nie pojawią się od razu. Bardzo ważną cechą każdego blogera jest cierpliwość i chęć poświęcenia czasu na pracę. Pisanie okazjonalne, krótkich nic nie wnoszących tekstów, zapewne nie przyniesie wzrostu liczby czytelników. Z drugiej strony jednak na początku swojej przygody z blogiem, warto pisać jak najwięcej, wyrobić w sobie nawyk codziennego znajdywania tematów i umiejętności przedstawienia ich w taki sposób, aby budzić emocje i sympatię osób. Dzięki temu chętnie powrócą ponownie, nie mogąc doczekać się kolejnych wpisów.

Obecnie istnieje wiele ciekawych blogów w różnych kategoriach takich jak lifestyle, szafiarstwo czy bardziej wyspecjalizowane blogi motoryzacyjne, informatyczne, kulturowe i tym podobne, które opisują hobby ich twórców. Można przez to zauważyć, że będąc przynajmniej dobrym w jakiejś dziedzinie, bądź umiejąc ciekawie opisywać obecne wydarzenia, odróżniając się od innych zajmujących się tym samym pojawia się sposób, aby na tym zarobić.

Należy jednak pamiętać, że poważne przedstawianie obecnych zdarzeń bez własnej opinii i komentarza jest zadaniem mediów, dlatego też potencjalni czytelnicy chcąc zgłębić te informacje sięgną do prasy czy telewizji. Warto zwrócić uwagę, że chcąc się wyróżnić i mieć swoich zwolenników trzeba przedstawiać przede wszystkim własną opinię na dany temat, rozwijać myśl i kreować osobiste postrzeganie wydarzeń. Zysk nie przyjdzie od razu, dlatego uzbrojenie się w cierpliwość jest konieczne, a rezygnowanie z prowadzenia bloga w wyniku niepowodzeń w początkowym jego stadium, nie jest dobrym rozwiązaniem. Sama praca i czas poświęcony na pisanie sprawi, że teksty w przyszłości będą ciekawsze, ambitniejsze i bardziej dopracowane.

Blog zarabia dzięki reklamodawcom, zwracającym uwagę na liczbę wyświetleń, dlatego najważniejsze w pracy blogera jest analizowanie komentarzy czytelników. Pisanie o tym co im się podoba, przyjmowanie krytyki i poprawianie tego, co można udoskonalić, sprawi iż na pewno powrócą ponownie, polecając stronę znajomym. Liczenie się z czyjąś opinią, poprawia jego zapatrywanie i czując się docenionym przez autora, chętnie ponownie odwiedzi blog.

Ważną kwestią jest dobre pozycjonowanie bloga w wyszukiwarkach internetowych, gdyż początkowo, kiedy jeszcze nikt nie zna autora i jego pracy, czytelników można zdobyć głównie dzięki temu, iż wpisując dane hasło w wyszukiwarkę trafią właśnie na daną witrynę. Zaczynając pracę można skorzystać z darmowych portali oferujących prowadzenie bloga i wykonujących większość zadań związanych z aktualizacjami, czy zapewnieniem odpowiedniej funkcjonalności serwera. Kiedy jednak liczba czytelników zwiększa się warto przenieść blog na własny serwer i osobiście, bądź przy pomocy kogoś obeznanego, zajmować się tym we własnym zakresie, bez ograniczeń ze strony innej witryny.

Praca blogera, pomimo tego iż odbywa się na zasadach autora i w momencie kiedy chce pisać, nie różni się znacznie od innych form zarobku, dlatego ambicja, dążenie do doskonałości i wiele poświęconego czasu, również w tej branży jest konieczne. Ocenianie swoich szans w kategorii ilości blogów na dany temat nie jest właściwe, bo nigdy nie wiadomo, czy ten jeden nie okaże się wartościowszy od reszty i przyciągający czytelników.

Praca Kołobrzeg

5 9 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr Dąbrowski
Piotr Dąbrowski
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Zarabianie na blogu jest bardzo fajne ponieważ w bardzo łatwy sposób można dużo zarobić.Znam wiele osób które w ten sposób zarabia duże pieniądze.Ja sam zarabiam na tym bardzo ciekawy artykół warto go sobie w wolnej chwili przeczytać.Zapraszam do zarabiania na blogu bo warto dla tego że każdy z nas potrzebuje pieniądze.A na tym sporo można zarobić.

Anna Mikoś
Anna Mikoś
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Żeby naprawdę zarobić to trzeba mieć dobry blog i fajny pomysł na realizację planów. Obecnie konkurencja jest jednak spora i w tej branży raczej ciężko wymyśleć coś nowego. Zresztą blogowanie to też nie jest taka łatwa sprawa jak może wydawać się komuś patrzącemu z boku – wymaga sporo pracy i na początek nakładów własnych.

Sandra
Sandra
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Blogi to świetny sposób nie tylko na to aby dzielić się z kimś swoją pasją ale również żeby zarobić. Wiele osób wybiło się dzięki zwykłym blogom czy też videoblogom. Jeżeli chodzi o pozyskiwanie sponsorów często jest to uwarunkowane liczbą obserwujących stronę. Reklamodawcy widząc, że dana osoba jest popularna zachęcają ją do reklamowania ich produktów, w ten sposób pozyskują potencjalnych klientów.

Kasia
Kasia
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Pamiętam jak kilkanaście lat temu założyłam swojego pierwszego bloga, teraz działają one nieco inaczej. Osoby, które mają coś ciekawego do powiedzenia często prowadzą blogi czy videoblog – stąd youtuberzy, którzy stali się tak popularni. Bloger to ktoś kto dzieli się z nami swoimi pasjami, często reklamując inne firmy zarabia w ten sposób na życie czyli łączy przyjemne z pożytecznym 😉

Adrianna Z.
Adrianna Z.
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Ciekawy artykuł i temat na czasie. Pozwala niezorientowanym w temacie dowiedzieć się podstawowych informacji o pisaniu bloga. Tłumaczy w prosty sposób na czym to polega i czy warto to robić. Myślę, że warto, jeśli ktoś ma odpowiednie predyspozycje, umie pisać i ma coś ciekawego do przekazania 😉

Aleksandra
Aleksandra
4 lat temu
Daj ocenę :
     

na prowadzeniu aktywnego blogu można poważnie zarobić. Widzę to po swoich znajomych z grup dyskusyjnych, które aktywnie promują swoje rękodzieło. Do dk sukcesu potrzebna jest jednak systematyczność i pracowitość. Samo się nie zrobi….ale to jak wszędzie.

Ulcia
Ulcia
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Kiedyś ludzie bloga zakładali dla przyjemności, bo lubią opisywać własne przygody, doświadczenia i tym się dzielili. Obecnie coraz więcej ludzi zakłada bloga i na tym oczywiście zarabiają. Uważam że to doskonały tez pomysł na zarobek który staje się satysfakcją.

Dorota
Dorota
4 lat temu
Daj ocenę :
     

Zarabianie na blogu jest możliwe, jak najbardziej. Musi to być jednak poprawnie prowadzony blog na ciekawe tematy, które umożliwią reklamodawcom „podczepienie” swojego produktu do treści. Trzeba też dobrze reklamować samego bloga.

Stefan Hula
Stefan Hula
2 lat temu
Daj ocenę :
     

Da się zarabiać na blogu ja coś o tym wiem .Zarabianie na blogu jest trudne ponieważ na samym początku trzeba umieć pisać artykół na bloga.Ale ja znam sporo ludzi którzy piszą fajne żeczy trzeba też pamiętać że muszą się pojawić reklomodawcy bo bez tego nieda się zarobić.