Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Poradnik Klienta

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do służby w tamtym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są okazja kierowania do rzeczy za granicą polskich ludzi jak i obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z porady na zajęcie naszym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, to oni są najczęściej delegowanymi do rzeczy za granicą cudzoziemcami przez polskich pracodawców.

Kierowanie jest idealną formą wysłania pracownika do drugiego kraju w celu czasowego pisania czynności w współczesnym regionu. Należy przy tymże myśleć, iż w całkowitym okresie w którym człowiek spełnia prostą karierę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla gościa delegowanego, przy czym w wielu dziedzinach obowiązują wyższe kwoty płacy minimalnej np. w dziedziny budowlanej. Aby oddelegować gościa ze wschodu do służby w Niemczech, niezbędne jest objęcie wizy Vander Elst. Stanowi wtedy wiza emitowana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do realizacji swoich pomocy w następnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej podstawie może tymczasowo kierować swoich gości bez wymogów uzyskiwania dla nich wolno pozwoleń na produkcję co było znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał osiągnąć zatrudnienie zdecydowanie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które regulują warunki i myśli na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą przekazywać swoich gości do służby w ich świata.

Niemiecka wiza Vander Elst sprzedawana istnieje w punktu tymczasowego świadczenia pomocy w Niemczech pracownika, którego do służby w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy odnosi się ze spełnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie liczyć zawartą umowę o pracę czy zejście z Własnym pracodawcą, w klubu spośród obecnym potrzebuje być ubezpieczony i robić minimum od maja u pracodawcy, który pragnie delegować pracownika do służby w Niemczech. Wymaga w klubu spośród obecnym legalnie wychodzić na terenie Polski, mieć zezwolenie na pracę. Konieczny jest materiał wydawany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu prawu w rozmiarze ubezpieczenia społecznego i co istotne aby wystąpić po te materiały potrzebne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje kraj w którym pracownik płaci się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludzi tych tekstów istnieje kilka tygodni również w sukcesie braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może zatrzymać się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia pracownika w Polsce. Ten sezon istnieje jeszcze niezbędny aby udowodnić, że pozycja w Niemczech nie jest miłym celem zatrudnienia gościa oraz od razu po zatrudnieniu nie pewnie on pozostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik zatrudniony istnieje na zawodowe w Polsce a jego praca za granicą ma charakter jedynie tymczasowy również w ramach swojej działalności w Polsce został kierowany do zakładania swoich celów na placu Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z ceną 75 euro (równowartość w dobrych polskich). Agencja Work Holding za uwagę przy kompletowaniu i pisaniu wniosku otrzymuje od pracodawcy dodatkową stawkę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jednego człowieka.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwaga we wszystkich procedurach i aktywne kierowanie swoich gości do Służbie w Niemczech. Nasza uwaga jest kompleksowa – od wydajnej oraz mocnej rekrutacji ludzi z boków takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez konsultacje prawne oraz współpracę w załatwieniu wszystkich potrzebnych w ciągu delegowania pracowników papierów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądu należy dołączyć: dwa efekty w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i sztuce u pracodawcy, umowa pracodawcy z instytucją z różnego państwa UE, pismo od firmy dającej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi jeszcze zgłosić ten fakt w niemczech w dalekich instytucjach w relacje od wielu czynników, które indywidualnie mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (także dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy również odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy stojący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik kierowany do służby w Niemczech podlega przepisom w terenie płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w relacje od części i np. ogólna cena to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy a dla branży budowlanej wtedy w relacje od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak również same firmy do służby w jakich pracownicy są delegowani przykładają wielką miarę do weryfikacji czy pracownicy otrzymują płacę wspólną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupa wypłaty dla gościa można wypłacić chociaż w strukturze ryczałtu czy diety czyli w rodzaj niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Własną spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków sztuki oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do którego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w wymiarze płynącym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a dodatkowo Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Polskich firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments